• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 77
   کد: 185416
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی»:

   یکی از بوستان‌های سطح شهر به نام «ریحانه بهشتی» نام‌گذاری می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: به منظور زنده نگهداشتن یاد و خاطره اسوه فداکاری و قهرمانی، «ریحانه بهشتی»، یکی از بوستان‌های سطح شهر به نام وی نامگذاری خواهد شد.
   یکی از بوستان‌های سطح شهر به نام «ریحانه بهشتی» نام‌گذاری می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی و جمعی از مدیران حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری، در ادامه طرح «عصرانه باهنر»، به مناسبت هفته تربیت‌بدنی با مادر زنده‌یاد «ریحانه بهشتی» دیدار و گفتگو کرد.

   مرحومه «ریحانه بهشتی»، معلم تربیت بدنی و ورزشکار رشته دوومیدانی بود که 26 مهرماه سال 1394 دچار مرگ مغزی شد و پس از آن اعضای بدن وی به 8 نفر دیگر اهدا شد.

   اصولی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره این ورزشکار اسوه، اظهارکرد: به حق که نام و عنوان «ریحانه بهشتی» زیبنده و شایسته او بوده است و ما یکی از سرمایه‌های ارزشمند حوزه تربیت بدنی شهر را از دست دادیم.

   یکی از دو برادر مرحومه بهشتی در سن 18 سالگی و در جنگ تحمیلی به مقام رفیع شهادت نائل آمده است و اصولی با اشاره این مطلب، گفت: بی‌شک اجر و پاداش این خواهر و برادر تفاوتی بایکدیگر نخواهد داشت و هردو در بهشت برین جایگاه و منزلت دارند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با خطاب قراردادن مادر مرحومه بهشتی، گفت: خرسندیم که چنین خانواده ایثارگری را در شهر امام مهربانی‌ها داریم؛ خانواده فداکاری که در برای دفاع از مرز و بوم ایران عزیز، فرزند خود را تقدیم می‌کند و پس از آن نیز اعضای بدن دخترش را، برحسب وصیت وی، به 8 بیمار نیازمند اهدا می‌نماید و حیاتی دوباره به آنها می‌بخشد.

   اصولی در پایان تاکید کرد: یاد و خاطره شهدا و چنین چهره های ارزشمند و تاثیرگذاری باید پیوسته در اذهان عمومی جاویدان و مانا باشد و لذا حتما معبری در محل سکونت خانواده مرحومه بهشتی به نام برادر شهید وی و بوستانی نیز به نام «ریحانه بهشتی» نامگذاری خواهیم کرد.

   شایان ذکر است، در این برنامه اصولی نیز از خانه درنا بازدید کرد و در پایان هم به تماشای تئاتر «بازجویی‌ها» نشست.
    

   تعداد بازدید: 77
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2875    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,985
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد