• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 93
   کد: 185355
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
   در سفر نمایندگان شورای شهر مشهد صورت گرفت؛

   تبادل تجربیات جدیدترین دستاوردهای مدیریت شهری کرمانشاه به مشهد

   هیات نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد در سفر به کرمانشاه در جریان تجربیات خاص مدیریت شهری کرمانشاه در حوزه خدمات شهری و مدیریت پسماند قرار گرفت.
   تبادل تجربیات جدیدترین دستاوردهای مدیریت شهری کرمانشاه به مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، این هیات شامل احمد نوروزی، علیرضا شهریاری و شهناز رمارم که در راستای تصمیم شورا مبنی بر بازدید از شهرهای دارای تجربیات موفق در زمینه‌های مختلف خدمات شهری راهی کرمانشاه شده بود، از نزدیک در جریان اقدامات شهرداری این شهر برای بازیافت مواد و زباله‌ها قرار گرفت.
   احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد در این خصوص گفت: در زمینه بازیافت زباله کار بسیار خوبی در کرمانشاه انجام شده و شهرداری این شهر موفق شده به دستاورد بازیافت 95 درصدی زباله‌های تر و خشک برسد. گرچه شیوه به کار رفته در کرمانشاه چندان مدرن نبوده اما از نظر درصد موفقیت و حذف شیرابه از مشهد جلوتر هستند چراکه مواد دفن شده از بافت فاقد شیرابه بوده و عمده مواد خشک بازیافت شده و زباله‌های تر به کود تبدیل می‌شود.
   وی با تاکید بر اینکه فروش کود حاصل از بازیافت زباله نیازمند حمایت دولتی است، افزود: هرچند کرمانشاه در خصوص فروش کود تولیدی مشکلاتی دارد، اما در قیاس با مشهد میزان دفن سرریز مواد پس از تولید کود در مشهد نسبت به کرمانشاه بیشتر بوده که نشان از پیشرفت کرمانشاه در این برنامه است.
   نوروزی با اشاره به تولید 700 تن زباله روزانه در کرمانشاه اضافه کرد: در بحث فرهنگ‌سازی کاهش تولید زباله اقدامات خوبی در شهرداری کرمانشاه انجام شده اما در حوزه تفکیک زباله از مبدا و ترویج این شیوه در منازل و خانواده‌ها، مشهد به مراتب از کرمانشاه جلوتر است.
   بازدید از اقدامات شهرداری کرمانشاه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و حضور در نشست کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر کرمانشاه از دیگر برنامه‌های هیات مشهدی بود.

    

   تعداد بازدید: 93
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 927    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,275
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد