• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 185210
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   عضو کمیته نظارتی شماره ۲ مطرح کرد:

   تامین زیرساخت‌های توسعه و امکانات خدماتی اصلی‌ترین نیازهای منطقه ۱۰ مشهد است

   عضو کمیته نظارتی شماره ۲ شورای اسلامی شهر مشهد تامین زیرساخت‌های لازم جهت توسعه مناطق مسکونی و فراهم کردن امکانات خدماتی و تفریحی را از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری برای منطقه ۱۰ برشمرد.
   تامین زیرساخت‌های توسعه و امکانات خدماتی اصلی‌ترین نیازهای منطقه ۱۰ مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید مسعود ریاضی در جریان جلسه هفتگی کمیته نظارتی منطقه ۱۰ با بیان این مطلب گفت: منطقه ۱۰ مشهد یکی از مناطق وسیع شهری تلقی می شود که با پوشش ۱۰ درصد جمعیت شهر به دلیل همجواری با بزرگراه های آسیایی و امام علی(ع) و تمرکز بالای ساخت و سازها در این منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است.

   وی با تاکید بر اینکه ساخت و سازها در این منطقه عموما ایمن و باکیفیت انجام شده گفت: البته در ادوار گذشته مدیریت شهری، ساخت‌وساز انجام شده در برخی محلات بدون نظارت و کنترل کافی انجام شده بود و امروز تبدیل به بافت فرسوده شده که باید برای آنها فکری شود.

   ریاضی ادامه داد: در جلسه امروز با بررسی وضعیت درآمدی منطقه در خصوص پروژه های عمرانی مورد نیاز در این منطقه بحث و تبادل نظر شد. باید در خصوص پروژه های خدماتی و تامین نیازهای منطقه به ویژه در موضوع امکانات ورزشی تمرکز بیشتری لحاظ کنیم چراکه هنوز منطقه 10 از لحاظ جمعیتی گنجایش میزان بیش از ظرفیت موجود را دارد و هنوز اراضی خالی از ساخت و ساز در این منطقه وجود دارد که باید برای استفاده بهینه از آنها برنامه‌ریزی مدون به انجام برسد.

   وی اضافه کرد: متاسفانه برای توسعه منطقه و احداث مجتمع های مسکونی جدید زیرساخت‌های لازم فراهم نیست و در برخی اراضی آماده‌سازی ها به درستی انجام نگرفته است. در موضوع جمع آوری آب های سطحی نیز منطقه مشکلاتی دارد و اگر قرار باشد جمعیت عظیمی که در پیش بینی ها لحاظ شده در این منطقه ساکن شود مشکلاتی شدید دامنگیر منطقه خواهد شد.

   وی با یادآوری اینکه مشکلات موجود حجم بالایی از فعالیت را می طلبد گفت: تمام این اقدامات در عرض دو سال آینده انجام شدنی نیست اما در مدت باقی‌مانده از دوره شورای پنجم همه تلاش خود را برای برنامه ریزی و آغاز پروژه ها به کار می بندیم.

    

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6700    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,442
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد