• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۱
   تعداد بازدید: 147
   کد: 185142
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد در نشست هماهنگی مدیران دفاتر توسعه محله مطرح کرد:

   ترمیم خلا ساماندهی مناطق کم برخوردار با تاسیس سازمان بازآفرینی

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سازمان بازآفرینی شهرداری با هدف ترمیم خلا ساماندهی مناطق کم برخوردار تاسیس شده است.
   ترمیم خلا ساماندهی مناطق کم برخوردار با تاسیس سازمان بازآفرینی

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی در نشست هماهنگی مدیران دفاتر توسعه محله سازمان بازآفرینی فضاهای شهری اظهارکرد: وقتی شورای پنجم بر روی کار آمد با حاشیه شهری مواجه بودیم که ۱۲ درصد مساحت و ۳۰درصد جمعیت مشهد را در خود جای داده بود در اولین نگاه نشان می‌داد که یک پراکنش متراکم جمعیتی دارد و یک آمایش منفی سرزمینی که انواع و اقسام کمبود‌‌های سرانه‌ای و فضاهای عمومی شهری را به دنبال داشت‪.‬

   وی ادامه داد: این گستره مهم فقط بستر کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر را داشت که در طرف دیگر در بدنه مدیریت شهری هیچ ساختاری بدیل و متناظر این کمیسیون نبود.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در همین راستا کمیسیون مناطق پیرامونی یک کمیسیون عقیم و بدون ارتباط با حوزه شهرداری بود که برای پیشبرد کار خود مجبور بود از معاونت‌ها و سازمان‌های مختلفی مطالبه‌گری کند.

   وی با بیان این که برای ساماندهی به این بخش از شهر خلا ساختار موجود را با ایجاد سازمان بازآفرینی پر کردیم، متذکر شد: پس از تاسیس این سازمان با سرعت خوبی دفاتر تسهیل‌گری تشکیل و راه اندازی شد و ورود به این محلات را آغاز کردند.

   فیضی با درخواست از برگزار کنندگان این جلسه برای برپایی ادواری و مستمر آن بیان کرد: تبادل اطلاعات و داده های محله ای می تواند در این زمینه کارگشای بسیاری از مشکلات پیش روی محلات هدف بازآفرینی باشد.

   وی با اشاره به موضوعات مشترک دفاتر بازآفرینی در سطح شهر متذکرشد: اولویت شما بافت ها و سکونتگاه های غیررسمی است و با این حال یک سری هم پوشانی ها نیز ممکن است در منطقه خود با برخی بافت های فرسوده نیز داشته باشید.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: با این حال هرکدام از دفاتر تسهیل گری از حیث اجتماعی و کالبدی تفاوت هایی با دفاتر دیگر دارند و باید برای هر دفتر برنامه مناسب با آن محله را در نظر گرفت.

   وی ادامه داد: به طور مثال نیازهای محله آوینی با کوی امیرالمومنین(ع) متفاوت است و باید نسبت به گونه تفاوت ها توجه زیادی داشت.

   فیضی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه بازآفرینی شهری و دفاتر تسهیل گری نیز اظهارکرد: وقتی سازمان بازآفرینی استقرار یافت، در زیر مجموعه آن، ۲۰ دفتر تسهیل گری آغاز به کار کرد، حال این دفاتر باید در محلات وارد عمل شده و با مردم، نهادها و همه کسانی که محلات ماموریت دارند وارد همکاری شده و همکاری آنها، منجر به تهیه سندتوسعه محله شود.

   وی با بیان این که دفاتر در حال تدوین و تنظیم داده ها و ارتباط گیری های لازم، جهت تنظیم سند توسعه محله هستند، خاطرنشان کرد: فعلا دفاتر تسهیلگری در حد همان ۲۰ دفتر باقی خواهد ماند تا نتایج کار آنها به صورت عملی دیده شود و سپس تعداد دفاتر گسترش خواهد یافت.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد همچنین از مسئولان دفاتر تسهیل گری محلات هدف خواست تا از ظرفیت دانشجویان و روحانیان محل برای این کار بیشتر استفاده کنند.
    
    

   تعداد بازدید: 147
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3807    بازدید کنندگان دیروز: 2849    کل بازدید ها : 7,122,918
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد