• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 118
   کد: 184326
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
   عزم جدی شورای پنجم در جهت اجرای قانون حمایت از معلولان؛

   ماهانه 60 سفر رایگان، ویژه افراد معلول با درجه شدید و خیلی شدید

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‎ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از معلولان و پویایی بیشتر آنها در جامعه، شهروندان معلول مشهدی با درجه شدید و خیلی شدید به زودی میتوانند تعداد 60 سفر درونشهری با اتوبوس و مترو را رایگان انجام دهند.
   ماهانه 60 سفر رایگان، ویژه افراد معلول با درجه شدید و خیلی شدید

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه افراد معلول بعنوان بخشی از جامعه، همچون سایر شهروندان باید امکان دسترسی و بهره‌مندی از تمامی امکانات شهری را داشته باشند، اظهارکرد: براساس قانون حمایت از معلولان، انجام سفرهای شهری برای افراد با درجه معلولیت شدید و خیلی شدید با تسهیلاتی از طرف مدیریت شهری باید انجام شود.

   بهاروند افزود: در همین راستا، طرحی از سوی اعضای شورای شهر مشهد تهیه شده و در کمیسیون های عمران، حمل‌ونقل و همچنین برنامه و بودجه به تصویب رسیده که هفته آینده در جلسه علنی به رای گذاشته می‌شود.

   وی در ادامه صحبت های خود به تشریح تسهیلات پیش‌بینی شده در این طرح پرداخت و گفت: طبق این موضوع، معلولین با درجه شدید و خیلی شدید که از سوی بهزیستی تعیین می‌شوند، در ماه میتوانند تعداد 60 سفر رایگان، اعم از اتوبوس و مترو، به صورت رایگان و با استفاده از من‌کارت شخصی‌سازی شده، انجام دهند.

   بهاروند تصریح کرد: اجرای این طرح، سالانه بین 10 تا 12 میلیاردتومان برای شهرداری مشهد بار مالی دارد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه از این طریق پویایی بیشتری میتوان در میان افراد معلول ایجاد کرد، گفت: با این مصوبه مشهدمقدس، شهری پیشرو در اجرای قانون حمایت از معلولان خواهد بود.

   بهاروند در ادامه اظهارکرد: نکته قابل توجه این است که سفرهای هرماه قابلیت انتقال به ماه بعد را ندارند و من‌کارت ها فقط باید توسط صاحب کارت استفاده شوند.

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 790    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,900
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد