• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 68
   کد: 184264
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
   رئیس کمیته نظارتی شماره ۳ شورای شهر مشهد:

   کمیته‌های نظارتی باید شنوای درددل مردم باشند

   رئیس کمیته نظارتی شماره 3 شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر تلاش گسترده این کمیته‌ها برای حل مشکلات و تامین درخواست‌های شهروندان گفت: کمیته‌های نظارتی علاوه بر تلاش برای برطرف کردن مشکلات شهروندان شنوای درد دل‌ها و دغدغه‌های آنها هستند.
   کمیته‌های نظارتی باید شنوای درددل مردم باشند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، علیرضا شهریاری در حاشیه برگزاری نشست کمیته نظارتی شماره 3 شورا که در منطقه یک برگزا شد، با بیان این مطلب گفت: به هر حال مردم توقعاتی از مدیریت شهری دارند که محترم است و باید شنیده شود بسیاری از مردم گره‌های کاری و چالش‌هایی در زمینه املاک، حقوقی یا خدمات شهری دارند که برای حل آنها روی به کمیته‌های نظارتی آورده‌اند.

   به گفته وی، کمیته‌ها نیز در چارچوب قانون و شرح وظایف و اختیارات خود همه تلاش خود را برای حل این مشکلات از طریق مبادی قانونی و مرتبط انجام می‌دهند.

   وی افزود: علاوه بر این وظایف ذاتی، با توجه به آنکه اعضای شورای شهر به نمایندگی از مردم مشهد در کمیته‌ها حضور دارند و به نوعی این کمیته‌ها دریچه‌ای برای ارتباط مستقیم مردم با نمایندگان خود قلمداد شده و برخی از شهروندان برای گفتن درد دل‌ها و دغدغه‌های خود به کمیته¬ها مراجعه می‌کنند از این رو این وظیفه همه ماست که در کمیته¬های نظارتی با آغوش باز شنوای درددل‌ها و مشکلات مردم بوده و اگر اختیاری برای حل مشکلات آنها نداریم می‌بایست در جریان آنها قرار بگیریم تا شاید از طریق مذاکره و رایزنی با بخش‌های مرتبط بتوانیم گره‌ای از مشکلات مردم بگشاییم.

   رئیس کمیته نظارتی شماره ۳ در خصوص وضعیت پرونده‌های منطقه یک شهرداری مشهد نیز گفت: منطقه یک بسیار جذاب و حساس در شهر است چراکه مناطق و خیابان‌های سطح بالا از نظر ساختار شهری و امکانات و همچنین قیمت املاک در آن فشرده شده است، لذا توقعات و انتظارات از شهرداری این منطقه بسیار زیاد و سطح بالا بوده که حساسیت کار پرسنل شهرداری این منطقه را اثبات می‌کند.

   شهریاری خاطرنشان کرد: علاوه بر این قضیه با توجه به وجود دو بافت فرسوده در منطقه یک، دوگانگی عمیقی بین این مناطق با مناطق سطح بالا و برخوردار و بین فرهنگ¬های شهروندی وجود دارد که مدیریت این شرایط را برای شهرداری سخت‌تر کرده و پرونده‌ها و درخواست‌هایی که به کمیته نظارتی این منطقه رجوع می‌شود هم دارای طیف گسترده‌ای از جوانب مختلف می‌باشد.

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: در دو سال گذشته کمیته نظارتی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات رجوع شده به کمیته به کار برده و در حال حاضر می‌توان گفت در حدود ۹۵ درصد مراجعات مردمی به کمیته‌ها رضایت نسبی از عملکرد کمیته داشته‌اند.
    

   تعداد بازدید: 68
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7170    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,912
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد