• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 162
   کد: 184090
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
   راهکار اجرایی حل مشکل سرویس‌های مدارس در جلسه مشترک کمیسیون حمل و نقل و آموزش و پرورش؛

   سرویس‌های مناطق پرترافیک ضریب ترافیک دریافت می‌کنند

   رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد از تعیین ضریب ترافیک ویژه سرویس های مدارس مناطق پرترافیک خبر داد.
   سرویس‌های مناطق پرترافیک ضریب ترافیک دریافت می‌کنند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند با اشاره به تشکیل جلسه مشترک با اداره کل آموزش و پروزش در خصوص حل مشکلات سرویس‌های مدارس مشهد گفت: با اشاره به مشکلات جمعی از رانندگان سرویس‌های مدارس به دلیل لحاظ نشدن ترافیک سنگین مناطق تحت سرویس در نرخ سرویس‌ها، نشستی در این خصوص برگزار و مقرر شد برای سرویس مدارسی که در مناطق پرترافیک قرار دارند، ضریب ترافیک تا سقف ۱۰ درصد تعلق گیرد.

   به گفته وی، این ضریب در صورتی اعمال می‌شود که بنا به درخواست رانندگان، موضوع در کارگروه ماده ۱۸ اداره کل آموزش و پرورش با حضور نماینده سازمان ترافیک و ارائه نظر تخصصی در مورد میزان ترافیک منطقه بررسی شده و در صورت تایید، ضریب ترافیک به رانندگان تعلق خواهد گرفت.

   رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در مصوبه دیگر این جلسه مهلت قانونی تخفیف عوارض سرویس مدارس تا پایان آبان ماه تمدید شد.

   بهاروند ادامه داد: طبق مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد، عوارض سرویس مدارس مبلغ ۱۴۰ هزار تومان تعیین شده که به جهت مساعدت با رانندگان، در صورتی که رانندگان تا پایان آبان ماه اقدام به پرداخت عوارض نمایند می‌توانند با پرداخت مبلغ ۸۰ هزار تومان پروانه مربوط را اخذ کرده و از این تخفیف بهره‌مند شوند. پس از پایان آبان ماه مبلغ عوارض به ۱۴۰ هزار تومان باز خواهد گشت. همچنین در مصوبه دیگر این جلسه مقرر شد تا پایان هفته جاری ودیعه شرکت‌ها جهت شرکت در مناقصه سرویس مدارس عودت داده شود.

   وی در ادامه گفت: اما در مصوبه بسیار مهم این جلسه مقرر شد دستورالعمل مربوط به سرویس مدارس در کارگروه مشترکی بین آموزش و پرورش و شهرداری طراحی و تهیه شود تا از سال آینده ملاک عمل اجرای برنامه‌های سرویس مدارس قرار گیرد. کاربرد این دستورالعمل به منظور هماهنگی بیشتر بین این دو دستگاه ذیل برنامه کارگروه ماده ۱۸ خواهد بود.

   آنگونه که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورا بیان کرد، نرخ سرویس مدارس ابتدا به تصویب کارگروه ماده ۱۸ رسیده که متشکل از نماینده آموزش و پرورش، نماینده انجمن اولیا و مربیان و نماینده سازمان تاکسیرانی است که ابتکار عمل دست آموزش و پرورش است. نرخ‌های تصویب شده در این کارگروه در کمیسیون حمل و نقل و شورا تنها به تایید می‌رسد.
    

   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 289    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,952
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد