• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 152
   کد: 184062
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر مشهدمقدس خبرداد:

   پیشرفت 70 درصدی شبکه جداسازی آب‌خام تا پایان سال 99/ تصفیه‌خانه چهل‌بازه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: تامین منابع آبی پایدار برای آبیاری فضای سبز شهری، یکی از سیاست‌گذاری های شورای پنجم شهر مشهد بوده که طی امسال و سال آینده حدود 220 میلیاردتومان اعتبار به آن تخصیص پیدا خواهد کرد و بدین ترتیب میزان پیشرفت پروژه جداسازی آب شرب از آب خام به 70 درصد می‌رسد.
   پیشرفت 70 درصدی شبکه جداسازی آب‌خام تا پایان سال 99/ تصفیه‌خانه چهل‌بازه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحاجیان شهری، رئیس و شهناز رمارم، عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد و جمعی از مدیران شهری از پروژه های جداسازی آب خام و تصفیه‌خانه های محلی بازدید کردند.

   حاجیان شهری در پایان این بازدیدها به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: تامین منابع آبی پایدار برای آبیاری فضای سبز شهری، یکی از سیاست‌گذاری های شورای پنجم شهر مشهد بوده که خوشبختانه اعتبار خوبی نیز در سال 98 برای این موضوع اختصاص یافته است.

   وی با بیان اینکه از حدود 11 سال گذشته تاکنون برای پروژه جداسازی آب شرب از آب خام، 35 میلیاردتومان اعتبار صرف شده و حدود 35 درصد نیز پیشرفت فیزیکی شاهد هستیم، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع برای ما، 100 میلیاردتومان اعتبار در سال 98 برای پروژه درنظر گرفته شده که با اجرای پروژه ها در این سال طول اجرای شبکه انتقال از 135 کیلومتر به 177 کیلومتر خواهد رسید و حدود ۱۳ میلیارد تومان نیز در هزینه‌های جاری سازمان پارک‌ها صرفه جویی خواهد شد و در سال آینده نیز حدود 120 میلیارد تومان دیگر بر اساس برنامه ریزی انجام شده اختصاص پیدا خواهد کرد.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری، میزان پیشرفت پروژه جداسازی آب شرب از آب خام به 55 درصد و تا پایان سال 99 هم به حدود 70 درصد برسد؛ بدین ترتیب شبکه جداسازی آب شرب از آب خام و خطوط انتقال آب مناطق 10 و 12 شهرداری مشهد در سال جاری و مناطق 9 و 11 نیز تا سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهند رسید.

   حاجیان شهری خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 8 مخزن نگهداری آب برای آبیاری فضای سبز در مشهد فعال است که این عدد امسال به 11 خواهد رسید و پس از اضافه شدن 5 مخزن دیگر در سال 99، گنجایش این مخازن 50 هزار مترمکعب می‌شود.

   وی در ادامه صحبت های خود به بازدید از تصفیه‌خانه های محلی در حال ساخت اشاره کرد و گفت: تصفیه خانه چهل‌بازه به لحاظ اجرایی و روند کار شرایط خوبی دارد و امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد و پساب فاضلاب در شبکه قرار گیرد.

   وی درخصوص تصفیه‌خانه سیدی هم گفت: این پروژه بالغ بر 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی در حال حاضر به مشکلات اجرایی برخورد کرده که از جمله آن می‌توان به تامین منابع برق اشاره کرد.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد اظهارکرد: براساس پیگیری هایی که در جلسه شورای راهبردی تامین منابع آب فضای سبز داشتیم، شهرداری مسئول پیگیری این موضوع شد؛ امیدواریم سرمایه‌گذار و عوامل اجرایی پروژه نیز با تداوم تلاش خود مقدمات بهره‌برداری هرچه‌زودتر از این تصفیه‌خانه را فراهم آورند.

   حاجیان شهری در پایان گفت: افزون بر این پروژه، 5 تصفیه‌خانه دیگر نیز در دست بررسی است که از جمله آنها می‌توان به تصفیه‌خانه آزادی اشاره کرد که ظرفیت آن 140 لیتر در ثانیه بوده و براساس پیگیری های انجام شده در دستورکار پیمانکار قرار خواهد گرفت و قرارداد آن نهایی می‌شود؛ 4 پروژه دیگر نیز پس از توسط معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد در حال بررسی و طی فرآیندهای مربوطه است.
    

   تعداد بازدید: 152
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1697    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,764
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد