• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 183920
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس:

   تکمیل نشدن مطالعات طرح جامع و عدم تصویب طرح‌های تفصیلی موجب بلاتکلیفی شهروندان شده است/ کاهش چشمگیر ساخت‌وسازهای غیرمجاز با تهیه طرح های تفصیلی و جامع

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس گفت: تکمیل نشدن مطالعات طرح‌های جامع و عدم تصویب طرح های تفصیلی موجب بلاتکلیفی، بویژه در مناطق رو به توسعه شهر شده است.
   تکمیل نشدن مطالعات طرح جامع و عدم تصویب طرح‌های تفصیلی موجب بلاتکلیفی شهروندان شده است/ کاهش چشمگیر ساخت‌وسازهای غیرمجاز با تهیه طرح های تفصیلی و جامع

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در گفتگو با خبرنگار ما پیرامون بحث طرح های تفصیلی و جامع، اظهارکرد: تصویب ناقص مطالعات طرح جامع، یکی از مشکلات حاد شهر مشهد بوده و بخش هایی از آن نیز کماکان تکمیل و تصویب نشده است.

   نوروزی افزود: این نقصان در حالی است که 15 سال از انتخاب مشاور برای تهیه طرح جامع گذشته و پهنه‌بندی و طرح بلندمرتبه‌سازی آن آماده نیست.

   وی در ادامه گفت: شهرداری به منظور تهیه طرح های تفصیلی از سال 86 اقدام به انتخاب مشاور کرده تا کار را به موازات طرح جامع پیش ببرد و موجب تسریع در فرآیندها شود؛ به نرخ زمان پرداخت تاکنون 12 میلیاردتومان هزینه کرده ولی همچنن حتی یک طرح تفصیلی تصویب نشده است.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: این طرح باید هرچه سریعتر نهایی شود چراکه مردم بلاتکلیف هستند و حتی مدیران شهری نیز در برخی نقاط مردد هستند که بعنوان مثال برابر عرض معبری 35 متری طرح جدید پیشنهادی مشاور پاسخگویی کنند یا 45 متری طرح قدیم.

   نوروزی گفت: این بلاتکلیفی در مناطقی که توسعه شهر به آن سمت بوده، موجب عدم پاسخگویی مناسب به شهروندان و به تبع آن، گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز شده است؛ البته ساخت‌وسازهای غیرمجاز مقوله و پدیده‌ای خاص بوده که مشکلات زیادی دارد ولی اگر طرح و برنامه مشخصی باشد، میتوان کنترل کرد، نه متوقف.
    

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1045    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,393
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد