• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 79
   کد: 183844
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد:

   مولدسازی دارایی‌های شهرداری مشهد اولویت اول معاونت اقتصادی است

   معاون اقتصادی شهرداری مشهد در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا»، مولدسازی دارایی‌های شهرداری را از مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت در دو سال آینده اعلام کرد.
   مولدسازی دارایی‌های شهرداری مشهد اولویت اول معاونت اقتصادی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، اژدر اژدری با بیان اینکه معاونت اقتصادی در پاسخ به نیازهای شهر و ایجاد توان تامین مالی پروژه‌های بزرگ، 7 سال قبل شکل گرفت، گفت: حوزه بهره‌برداری و توسعه خدمات از مهم‌ترین بخش‌های کاری معاونت جهت تکمیل پروسه اجرایی و عمرانی و کمک به رونق اقتصاد شهری می‌باشد که در این دوره تقویت شد. همچنین باهدف استفاده از استعداد و دارایی‌های شهرداری، مولدسازی دارایی‌ها از اهداف مهم ما است و در دوسال آتی با این هدف گام برمی‌داریم.
   وی با تاکید براینکه در حوزه اقتصادی بخش زیادی از ماجرا مربوط به تصمیم‌گیری است، تصریح کرد: دستاوردهای دیروز تا امروز ما بسیار متفاوت است و به عنوان مثال در جریان یک جلسه صحن علنی شورا سه پروژه به مجموع 100 میلیارد تومان تصویب شد.
   اژدری با تشریح هزینه‌های تامین مالی و مشکلات در مسیر آن از آن گفت که گرفتن سهم دولت در پروژه‌های زیرساختی سبب کاهش قابل توجه هزینه‌های تامین مالی می‌شود. لذا دریافت تعهد 50 درصدی از دولت بابت بازپرداخت اصل و سود 3100 میلیارد تومان اوراق مشاررکت طرح ثامن گام بسیار مهمی در حوزه اقتصادی شهر تلقی می‌شود.
   وی استفاده از ظرفیت بند «و» بودجه کشوری و تهاتر 4200 میلیارد تومان بدهی¬های معوق شهرداری را حاصل تعامل و همراهی دستگاهای استانی برشمرد و گفت: در دوره کاری شورای پنجم تا امروز 8100 میلیارد تومان تامین مالی انجام شده که کار بسیار بزرگی است.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد با اعلام اینکه ارزش روز قراردادهای تعیین تکلیف شده و متوقف مانده از ادوار گذشته به بیش از 7000 میلیارد تومان می‌رسد، ادامه داد: در حال حاضر قراردادهای جدید منعقد شده توسط شهرداری در تمام موضوعات از گردشگری و تفریحی تا خدماتی و مسکونی رقم 5700 میلیارد تومان را شامل می‌شود و با تکمیل فاز مذاکرات و عقد قرارداد 3500 میلیارد تومان دیگر به آن رقم افزوده خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1825    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,892
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد