• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 58
   کد: 183359
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد:

   حمایت شهرداری از حوزه ورزشی و فرهنگی باهدف کاهش معضلات اجتماعی انجام می‌شود

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد بر لزوم ورود و حمایت شهرداری از مقولات ورزشی، فرهنگی و هنری باهدف کاهش معضلات اجتماعی و افزایش نشاط عمومی تاکید کرد.
   حمایت شهرداری از حوزه ورزشی و فرهنگی باهدف کاهش معضلات اجتماعی انجام می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، علیرضا شهریاری با تاکید بر اینکه وظایف اصلی بهداشت و درمان شهر بر عهده نهاد علوم پزشکی است، گفت: مدیریت شهری برای ارتقای سطح بهداشت و درمان و سلامت عمومی، در شهر زمینه‌سازی می کند. در این راستا مدیریت شهری از حداکثر اختیارات و توانایی‌های خود جهت تسهیلگری توسعه سلامت عمومی و تامین شرایط مناسب برای دسترسی مردم به بهداشت و سلامت استفاده کرده است.
   وی ضمن یادآوری اینکه فراهم کردن زمینه‌های ایجاد شادی و نشاط در بین مردم از وعده‌های لیست امید در انتخابات شوراها بود، ادامه داد: به دلیل شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور مردم بیش از گذشته به ترویج فضاهای نشاط آور و افزایش روحیه شادی احتیاج دارند لذا با تمرکز روی این قضیه به دنبال آن بودیم تا از کانال‌های مختلف فضای شادی را در بین مردم ایجاد کنیم.
   شهریاری تصریح کرد: یکی از ابزارهای ایجاد نشاط در جامعه ورزش است. همچنین هنر و ادبیات نیز دیگر ابزارهایی است که می‌تواند با توجه به آن که مردم احتیاج فراوانی به آنها دارند بر روحیه مردم اثرگذار باشد.
   این موارد خواست مردم و از نیازهای اساسی‌شان بوده و ما به عنوان منتخب مردم وظیفه داشتیم در راه خواست مردم قدم¬های مثبتی برداریم.
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد افزود: همه مردم مشهد دوستدار امام رضا هستند اما حتی برای ماندگاری زائران در مشهد و پایداری ارکان خانواده، افزایش روحیه، دوام آوری و شکیبایی در خانواده‌ها لازم بود که اقداماتی در زمینه ترویج فرهنگ و هنر و ادبیات در شهر فراهم شود. مجموعه این اقدامات سبب می‌شود خانواده‌ها در کنار فیض زیارت امام رضا(ع) با روحیه بهتر به زندگی روزمره بپردازند. حرکت به سوی شهر بدون معتاد از دیگر مواردی است که بنا به گفته شهریاری، مدیریت شهری در دوره جدید بسیار بر آن تاکید دارد.
   شهریاری خاطرنشان کرد: ایجاد سرگرمی و اشتغال و تامین شرایط ازدواج و تحصیل از جمله مواردی است که در پیشگیری از بروز اعتیاد موثر است. در سال گذشته نزدیک به ۵ میلیارد تومان برای ورود به بحث معتادین متجاهر و متکدیان هزینه شده بود. همچنین کمک‌های مالی و معنوی به ورزش همگانی و قهرمانی و تامین شرایط تهیه خانه ارزان قیمت برای نسل جوان می‌‌تواند از مواردی باشد که در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی موثر خواهد بود.
   وی به آمار بالای طلاق در مشهد و استان نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز در مشهد به ازای هر سه و نیم ازدواج یک طلاق بروز می‌کند که می‌بایست به طور کارشناسی شده دلایل مهم این ناهنجاری ریشه‌یابی شده و برای حل آن اندیشه شود.
   ورزش همگانی، ابزار کاهش بیماری‌های متدوال
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی این شهر همچنین ترویج ورزش را باعث تقویت سلامت عمومی و دوری عامه مردم از بیماری‌های رایج مانند چربی خون، فشار خون و دیابت عنوان کرد و گفت: چنین مواردی از رسالت‌های شهرداری به ویژه در کلان شهری مانند مشهد به شمار می‌رود. طی ماه‌های گذشته و با هماهنگی انجام شده با دانشگاه‌علوم‌پزشکی، یک غربالگری عمومی در مشهد در خصوص فشار خون شهروندان انجام شد چرا که این مشکل ازجانب بسیاری از شهروندان شناخته شده نیست اما وقتی که چنین اقداماتی انجام شود به بهبود حال عمومی شهروندان کمک شایانی خواهد شد.
   شهریاری با انتقاد از نبود مدیریت واحد شهری گفت: با توجه به آنکه هرساله اختیارات و امکانات مدیریت شهری به واسطه قوانین مختلف محدودتر می شود تا روزی که ایده مدیریت واحد شهری در کلانشهرها عملی نشود متاسفانه دسترسی شهروندان به سلامت ارتقای چندانی نخواهد یافت.
   وی اضافه کرد: اگر بخواهیم در رفع آسیب‌های سلامت عمومی شهر گام موثری برداریم نیازمند حضور و ممارست همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت در شهر هستیم. سلامت را در همه حوزه‌ها باید تعریف کرد از سلامت اقتصادی تا سلامت روانی و اجتماعی و البته سلامت بدنی. در حوزه سلامت وزارت بهداشت و درمان تنها می‌تواند ۳۰ درصد نقش داشته باشد اما نبود آب سالم، هوای سالم، ترافیک آرام و روان، عدم رعایت حق تقدم، تمیز نبودن شهر، زیبا نبودن محیط شهری و مسائل مختلف این چنینی سبب لطمه خوردن به حال عمومی و سلامت شهر می‌شود.
   به گفته عضو هیات رئیسه شورا، از جمله اقداماتی که در دوره دوساله گذشته برای ارتقای سطح دسترسی شهروندان به امکانات بهداشتی انجام شده واگذاری بخشی از سوله‌های مدیریت بحران شهرداری به دانشگاه علوم پزشکی در مناطقی بود که از نظر سرانه خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی کمبود داشتند که این اتفاق در دوره شهردار سابق به وقوع پیوست.
    

   تعداد بازدید: 58
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6808    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,550
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد