• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۱
   تعداد بازدید: 150
   کد: 183321
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
   رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد در نشست با ساکنان شهرک ابوذر:

   در حال حاضر هزینه جاری شهر مشهد در روز رقمی بیش از 5 میلیارد تومان است

   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حال حاضر هزینه جاری شهر مشهد در روز رقمی بیش از 5 میلیارد تومان است.
   در حال حاضر هزینه جاری شهر مشهد در روز رقمی بیش از 5 میلیارد تومان است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احمد نوروزی در نشست مردمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر در منطقه هفت که در مسجد امام خمینی(ره) در شهرک ابوذر برگزار شد، اظهارکرد: هزینه های نگهداری شهر، هزینه های بالایی است و از طرفی توان شهرداری نیز توان محدودی به حساب می آید و در همین راستا مشارکت شهروندان در امور مختلف امری الزامی است.

   وی با اشاره به محدودیت های بودجه ای با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور بیان کرد: با این وجود امسال رقمی بیش از 250 میلیارد تومان برای آسفالت 3 میلیون و 500 هزار متر مربع از خیابان ها و معابر کل شهر اختصاص پیدا کرده است.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه گذاری و مشارکت ها و رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: با این حال به دلیل رشد جمعیتی و وسعت شهر، کماکان اقدامات زیادی در راستای بهبود زیرساختی محلات و مناطق شهر مشهد باید صورت پذیرد.

   وی با اشاره هزینه های بالای ایجاد خطوط مترو در شهر ابرازکرد: در حال حاضر برای ایجاد هر کیلومتر خطوط قطارشهری رقمی بالغ بر 700 میلیارد تومان و خرید هر اتوبوس مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

   نوروزی تصریح کرد: از طرف دیگر فقط یک سوم تا یک چهارم هزینه تمام شده خدمات در این بخش ها از سوی مردم پرداخت و مابقی آن توسط شهرداری تامین می شود.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه گذاری و مشارکت ها و رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این که حل برخی از مشکلاتی که از سوی شهروندان مطرح می شود، تنها از جانب مدیریت شهری قابل انجام نیست و باید دستگاه های مختلف در این زمینه فعالیت کنند، متذکرشد: به عنوان مثال مشکلاتی نظیر ایجاد پاسگاه برعهده مدیریت شهری نیست و با این حال شهرداری آماده همکاری برای ایجاد چنین زیرساختی برای این محدوده است.

   نوروزی با بیان این مطالبه گری یکی از اصول مهم و بنیادی برای حل مشکلات است، تاکید کرد: شورای اسلامی شهر مشهد نیز که خود از بدنه جامعه ایثارگری شهر است، پاسخگوی مطالبات مختلف شهروندان خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 177    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,989,525
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد