• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 127
   کد: 183256
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
   با تخصیص اعتبار یک میلیارد ریالی توسط شورای شهر مشهدمقدس؛

   مسیر ویژه دوچرخه در دانشگاه فردوسی مشهد به بهره‌برداری رسید

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: مسیری که امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم، به طول حدود یک کیلومتر، پس از رنگ‌آمیزی و علامت‌گذاری در اختیار دانشجویان قرار گرفت و به زودی تمامی مسیرهای دانشکده‌ها، خوابگاه‌ها و بخش های مختلف به مسیر ویژه دوچرخه مجهز خواهند شد؛ شورای شهر مشهد در فاز اول حدود یک میلیارد ریال برای این موضوع، اعتبار اختصاص داده‌است.
   مسیر ویژه دوچرخه در دانشگاه فردوسی مشهد به بهره‌برداری رسید

    

    

    

    

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند صبح امروز و در مراسم آغاز بهره‌برداری از مسیر ویژه دوچرخه در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهارکرد: این دانشگاه حدود 20 الی 25 هزار نفر استاد، دانشجو و پرسنل دارد و لذا ایجاد این مسیر نقش بسزایی در جهت افزایش استفاده از دوچرخه خواهد داشت.

   وی با بیان اینکه استفاده دانشجویان و اساتید از خودروهای شخصی موجب شده تا در ورودی دانشگاه فردوسی شاهد ترافیک سنگینی باشیم، گفت: همین موضوع سبب شد تا با مسئولان دانشگاه وارد مذاکره شویم و مسیرهای ویژه در این فضا را گسترش دهیم.

   بهاروند خاطرنشان کرد: در نخستین قدم، مسیری که امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم، به طول حدود یک کیلومتر، پس از رنگ‌آمیزی و علامت‌گذاری احداث شد و به زودی تمامی مسیرهای دانشکده‌ها، خوابگاه‌ها و بخش های مختلف از مسیر ویژه دوچرخه بهره‌مند خواهند شد.

   وی افزود: دانشگاه فردوسی بسترهای لازم را دارد و فقط کافی است مقداری لکه‌گیری و مسیرها رنگ‌آمیزی شوند تا شرایط لازم برای دانشجویان و اساتید فراهم آید.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای شهر مشهد در فاز اول حدود یک میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده‌است، گفت: دانشگاه فردوسی نیز در این خصوص باید همکاری داشته باشد.

   بهاروند تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد انعقاد تفاهمنامه همکاری بین مدیریت شهری و دانشگاه فردوسی باشیم که براساس آن، شهروندان نیز بتوانند از مسیرهای ویژه دوچرخه برای ورزش و استفاده از فضای بانشاط و سرسبز دانشگاه استفاده کنند.

    

   تعداد بازدید: 127
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 935    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,953
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد