• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 147
   کد: 182496
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   تعیین نرخ باربرگ و تاکید بر نظارت دقیق بر سرویس‌های مدارس در جلسه امروز کمیسیون

   جلسه امروز کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد به بررسی دو موضوع «سرویس های مدارس» و «تعیین نرخ باربرگ حمل و نقل بار بار درون شهری» اختصاص داشت.
   تعیین نرخ باربرگ و تاکید بر نظارت دقیق بر سرویس‌های مدارس در جلسه امروز کمیسیون

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مجتبی بهاروند با بیان این مطلب گفت: در دستور کار اول جلسه امروز کمیسیون، مدیران سازمان تاکسیرانی با ارائه گزارشی مبنی بر آمادگی شرکت‌های بخش خصوصی خدمات حمل و نقل مسافر جهت ارائه خدمات به سرویس‌های مدارس، نرخ‌های تعیین شده جهت اجاره سرویس مدرسه که در تیرماه گذشته در صحن علنی شورای شهر مشهد تصویب شده بود را تبیین کردند.

   وی با تاکید بر اینکه نرخ سرویس‌های مدارس با محاسبه دقیق مسافت‌ها و نحوه خدمات، توسط شورا تعیین شده و روی سامانه‌های اطلاع رسانی شورا در دسترس عموم قرار دارد از خانواده‌های دانش‌آموزان و مدیران مدارس خواست قبل از عقد قرارداد با شرکت های حمل و نقل، نرخ های مصوب را مطالعه کنند.

   همچنین وی از سامانه‌ای خبر داد که از طریق سایت سازمان تاکسیرانی در دسترس عموم قرار دارد و می‌توان از طریق آن با ارائه مشخصات سرویس مورد تقاضا و مسافت بین منزل تا مدرسه، نرخ سرویس را محاسبه و اعلام کرد.

   تعیین نرخ باربرگ ویژه خودروهای حمل بار درون شهری، دومین دستور کار جلسه امروز کمیسیون بود که بنا به گفته بهاروند به جهت فرهنگ‌سازی و ترغیب رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل خصوصی به استفاده از سامانه باربرگ، نرخ باربری در مشهد ۵۰۰ تومان تعیین شد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه استفاده رانندگان و شرکت‌های خدمات حمل و نقلی از باربرگ مزایای مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها تولید اطلاعات و آمار مربوط به امور حمل و نقل درون شهری، تعداد خودروهای فعال، میزان سوخت مصرفی و... است، گفت: رانندگانی که از باربرگ استفاده کرده و هزینه آن را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند از مزیت دریافت سوخت یارانه‌ای بهره‌مند خواهند شد.
   ضمن اینکه استفاده از سامانه باربرگ و پرداخت آن در حال حاضر اجباری نیست.
    

   تعداد بازدید: 147
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 860    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,878
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد