• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 81
   کد: 182448
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد

   بودجه تامین آب فضای سبز مشهد ۲۶ برابر شد

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بودجه تامین آب پایدار برای فضای سبز این کلانشهر امسال نسبت به پنج سال گذشته ۲۶ برابر شده است.
   بودجه تامین آب فضای سبز مشهد ۲۶ برابر شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد به نقل از ایرنا، محمد حاجیان شهری افزود: اختصاص این مبلغ برای تامین آب پایدار ویژه آبیاری فضای سبز از مهم‌ترین اقدامات این دوره شورای اسلامی شهر مشهد است و در حالی که میانگین بودجه سالانه این پروژه از سال ۸۶ تا سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال بود در سال جاری ۱۲۹۰ میلیارد ریال برای این بخش اختصاص یافت که موفقیت بزرگی است.

   به گفته وی، برای توسعه هر مترمربع فضای سبز باید به همان میزان منابع آب پایدار پیش بینی و تامین شود.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مهم‌ترین هدف و چشم‌انداز کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد تامین سرانه ۱۸ متر مربعی فضای سبز اجتماعی است، سرانه فضای سبز این شهر در حال حاضر از نظر اکولوژیکی در وضعیت خوبی قرار دارد اما رویکرد مدیریت شهری، ایجاد امکان استفاده شهروندان، زائران و گردشگران این کلانشهر از فضای سبز شهر است.

   حاجیان شهری افزود: فضای سبز شهری باید به سوی فضای سبز اجتماعی، بوستان‌های محلی و منطقه‌ای به‌ویژه در مناطق کم برخوردار پیش برود تا مردم بتوانند بیشتر از آنها استفاده کنند.

   وی اظهار کرد: سیاستگذاری امسال شورا افزوده شدن حدود ۴۰ هکتار به سرانه فضای سبز اجتماعی این کلانشهر است و باید به عدد سرانه مطلوب برسیم تا مردم دسترسی راحت به آن ها داشته و ناچار نباشند برای استفاده از فضای سبز اجتماعی بین دو نقطه شهر تردد کنند.

   وی همچنین با اشاره به مغفول ماندن ساماندهی موتورهای دیزلی در شهر طی سال‌های گذشته گفت: در ادوار گذشته تمرکز روی ناوگان حمل و نقل شهری و خودروهای شخصی برای اصلاح روند مربوط به کاهش آلودگی هوا بود و در بخش ماشین‌آلات عمرانی آیین‌نامه دقیق وجود نداشت لذا با پیگیری‌های این کمیسیون، شهرداری مکلف به تنظیم آیین نامه مربوط به تردد این ماشین آلات در شهر شد.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: گازوئیل جزو سوخت‌های دارای آلایندگی زیاد است به ویژه اینکه با محدودیت‌هایی برای تامین گازوئیل با استاندارد یورو چهار نیز مواجه هستیم.

   حاجیان شهری اظهار کرد: مصوبه بازچرخانی آب خاکستری نیز یکی از مهم‌ترین اقدامات شورای پنجم در حوزه محیط زیست و تامین منابع آب به شمار می رود که طبق این مصوبه پروژه‌های در حال احداث موظف به تامین تاسیسات لازم برای بازچرخانی آب خاکستری برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز و باغ بام‌های خود هستند.

   وی گفت: ساختمان‌های دولتی نیز در این طرح گنجانده شده‌اند و برای الگوسازی در این برنامه ساختمان‌های شهرداری در اجرای این طرح پیشگام خواهند بود. سرانه فضای سبز کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد حدود ۱۶.۶۵ مترمربع است.

    

   تعداد بازدید: 81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 392    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,989,740
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد