• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 120
   کد: 181734
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد:

   تشکیل‌سازمان بازآفرینی، قوی‌ترین حرکت شورای پنجم شهر مشهد است

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهدمقدس گفت: شکل‌گیری سازمان بازآفرینی و حاکم شدن رویکرد و نگاه تسهیلگری برای بازآفرینی بافت های ناکارامد شهری را میتوان قوی‌ترین حرکت شورای پنجم شهر مشهد دانست.
   تشکیل‌سازمان بازآفرینی، قوی‌ترین حرکت شورای پنجم شهر مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی ظهر امروز و در نشست تخصصی که با محوریت بازآفرینی شهری برگزار شد، اظهارکرد: بازآفرینی، فعالیتی اجتماعی، اقتصادی، شهرسازی و عمرانی بوده که موفقیت آن در گرو مدنظر قراردادن تمامی ابعاد آن است.

   نوروزی افزود: شورای پنجم شهر مشهد سعی کرده ادبیات و فرهنگ بازآفرینی را وارد گفتمان مدیریت شهری نماید و با توجه به تخصصی بودن موضوع و عدم قابلیت اجرایی آن در ساختار معمول شهرداری، تشکیل سازمان بازآفرینی به تصویب رسید و دفاتر تسهیلگری فعال شدند.

   وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات اساسی باید به قدرت مردم باور داشته باشیم، گفت: اگر بتوانیم مردم را در راستای منافع و مصالح‌شان وارد عرصه کنیم، هر نشدی را شد می‌کنند.

   نوروزی خاطرنشان کرد: بواسطه قدرت مردم هر اقدامی را میتوان انجام داد و این باور باید در بدنه شهرداری و تسهیلگران و مدیران ارشد نیز بوجود آید.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولین‌ما، با هر رده‌ای، خود را بی‌نیاز از تجربیات دیگران و کسب علم می‌دانند که بسیار آسیب‌زاست؛ بویژه در مقوله پیچیده بازآفرینی محلات هدف.

   نوروزی با بیان اینکه تشکیل سازمان بازآفرینی و حرکتی که برای نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری در مشهد شکل گرفته، قوی‌ترین حرکت در دوره شورای پنجم باشد، گفت: در این خصوص نیازمند حمایت متولیان هستیم و دفاتر تسهیلگری نقش بسزایی دارند.

   وی خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیلگری باید مجموعه‌ای باشند که مردم به راحتی بتوانند با آنها تعامل برقرار کرده و ایجادکننده انسجام در جامعه هدف باشند؛ گرچه کار با مردم سخت است و نیازمند سعه صدر بالا ولی بهترین نتیجه را بهمراه خواهد داشت.

   نوروزی در پایان افزود: امیدواریم در کنار هم بتوانیم حرکتی که آغاز شده را به خوبی پیش ببریم؛ تسهیلگری کار درستی بوده ولی مهم درست پیش‌بردن این کار است.

   تعداد بازدید: 120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1766    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,833
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد