• سه شنبه،21 آبان 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 80
   کد: 181655
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار:

   توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار، رسالت همه دستگاه های اجرایی است/ خوداتکایی جوانان، اصلی‌ترین ثمره توانمندسازی

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس گفت: در جهت توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار، تمامی دستگاه های دخیل در شهر، مسئول هستند و باید به ایفای نقش خود بپردازند.
   توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار، رسالت همه دستگاه های اجرایی است/ خوداتکایی جوانان، اصلی‌ترین ثمره توانمندسازی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در گقتگو با خبرنگار ما به تشریح نظر خود درباره طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار پرداخت و اظهارکرد: از ابتدای فعالیت شورای پنجم شهر مشهد بدنبال برداشتن گام های عملی و جدی در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی ساکنان مناطق کم‌برخوردار بوده‎ایم و حال، در نیمه راه شورا، شاهد آغاز طرحی بسیار مهم برای تحقق این مهم هستیم.

   گندمی افزود: در جهت توانمندسازی این مناطق تمامی دستگاه های دخیل در شهر مسئول هستند و باید به ایفای نقش خود بپردازند؛ اقدامات نباید صرفا به شهرداری و مدیریت شهری محدود شود.

   وی در ادامه صحبت های خود به تشکیل سازمان بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: استقرار دفاتر تسهیلگری در محلات هدف از سوی این سازمان گامی جدی در جهت توجه ویژه به ساکنان مناطق کم‌برخوردار شهر است که امروز شاهدیم در تعامل با سایر بخش های شهرداری و مدیریت شهری، طرح توانمندسازی دانش‌آموزان در منطقه 6 شهرداری اجرایی شده است.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد حضور دختران در نخستین گام اجرایی شدن طرح را مایه خرسندی دانست و تصریح کرد: این عزیزان سال آینده وارد عرصه رقابتی بزرگ در زندگی خود و همچنین فضای دانشگاهی می‌شوند؛ لذا چنین دوره‌ها و کارگاه هایی میتواند تاثیر بسزایی روی انتخاب رشته آنها و مسیر پیش رویشان داشته باشد.

   گندمی با بیان اینکه شرایط این مناطق به نحوی نیست که بخش خصوصی تمایلی به حضور داشته باشد، گفت: حدود یک سال از فعالیت مرکز نوآوری شهرداری می‌گذرد و تاکنون در حوزه کسب‌وکارهای نوین و شتاب‌دهنده‌ها گام های خوبی برداشته‌اند ولی چنین فضایی ممکن است برای بخشی از شهروندان محیا نباشد و چنین دوره‌هایی این خلاء را پر می‌کند.

   وی با تاکید بر اینکه اقدامات و طرح هایی از این قبیل را نباید به یک دوره و یک جامعه هدف خاص محدود کنیم، افزود: در آینده باید شاهد گسترش و توسعه کمی و کیفی این دوره‌ها باشیم؛ ظرفیت دختران را شناسایی کنیم و سپس از آنها پشتیبانی شود.

   گندمی خاطرنشان کرد: با اجرای صحیح و درست رویه‌ها، میتوان تاثیر خوب و بسزایی در آینده دختران و پسران این شهر داشته باشیم.

   وی اظهارکرد: توانمندسازی جوانان موجب می‌شود که ایشان به جای متوسل شدن به ظرفیت های دولتی، متکی به توانمندی های خود شوند.

   گندمی در پایان رضایتمندی شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان دوره را نشان روشنی از سطح کیفی بالای طرح دانست و افزود: منتورهای دعوت شده نیز همگی از تجارب بالایی برخوردار هستند و به حیطه فعالیتی خود مسلط‌اند که امیدبخش است.

   تعداد بازدید: 80
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7866    بازدید کنندگان دیروز: 9650    کل بازدید ها : 4,780,469
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد