• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 106
   کد: 181569
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   ارائه تسهیلات مناسب از سوی مدیریت شهری برای متقاضیان بازچرخانی آب خاکستری

   رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد از ارائه تسهیلات مناسب از سوی مدیریت شهری برای متقاضیان بازچرخانی آب خاکستری در این شهر خبر داد.
   ارائه تسهیلات مناسب از سوی مدیریت شهری برای متقاضیان بازچرخانی آب خاکستری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد حاجیان شهری در خصوص آیین نامه اجرایی جداسازی و بازچرخانی آب خاکستری که در هفتادمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به تصویب رسید، اظهارکرد: این مصوبه تاثیر زیادی در مقوله بازچرخانی آب و استفاده از آب‌های خاکستری در ساختمان های گروه «د» و برخی از ساختمان های گروه «ج» خواهد داشت.
   وی با اشاره به سابقه مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: آذرماه سال 97 مصوبه‌ای را مبنی بر الزام ساختمان‌های گروه «د» و برخی از ساختمان‌های گروه «ج» مبنی بر جداسازی آب‌های خاکستری داشتیم که بر اساس آن شهرداری و شورا با همکاری شرکت آب و فاضلاب مشهد و سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی این امکان را برای متقاضیان فراهم کنند تا از آب خاکستری مجموعه خود را در مدار بازچرخانی قرار دهند.
   رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه با توجه به اهمیت و ضرورت جداسازی و بازچرخانی آب خاکستری در شهر، آیین نامه اجرایی جداسازی و بازچرخانی آب خاکستری نیز به تصویب شورای شهر مشهد رسیده است، تصریح کرد: آئین‌نامه اجرایی این موضوع با هفت ماه تاخیر از سوی شهرداری به شورا رسید و در چهار کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری، حقوقی، عمران و شهرسازی و برنامه و بودجه مورد پیگیری قرار گرفت.
   وی با اشاره به تایید نهایی این آئین نامه در کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد و ارسال به صحن علنی اضافه کرد: در همین راستا باید چک لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای ساختمان‌های مستعد این کار تهیه شود و همچنین آموزش‌های لازم به مهندسان صورت پذیرد.

   حاجیان شهری خاطرنشان کرد: همچنین مشوق‌هایی تا سقف 500 میلیون ریال به متقاضیان این کار ارائه شده و شرکت آب و فاضلاب نیز تا 20 درصد در خصوص دریافت بهای فاضلاب تخفیف می‌دهد.

    

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1216    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,564
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد