• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 115
   کد: 181172
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح مجموعه آبی چندمنظوره «گلشن»:

   نگاه بالا و پایین، شمال و جنوب در شورای پنجم جایگاهی ندارد/ بهره‌مندی از زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی حق همه شهروندان است

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهدمقدس گفت: نگاه شمال و جنوب، بالا و پایین در ذهنمان نداریم و بر این باوریم که تمامی شهروندان شهر امام مهربانی‌ها باید از زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی بهره‌مند باشند.
   نگاه بالا و پایین، شمال و جنوب در شورای پنجم جایگاهی ندارد/ بهره‌مندی از زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی حق همه شهروندان است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی صبح امروز در آیین افتتاح مجموعه آبی چندمنظوره «گلشن» در محله شهید آوینی و همچنین بهره‌برداری همزمان از 12 بوستان سطح شهر با بیان اینکه مراسم امروز حامل پیام روشنی است و آن هم پایبندی شورای پنجم و مدیریت شهری به عهد خود با شهروندان است، اظهارکرد: طبق فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی، مردم را همه‌کاره این سرزمین می‌دانیم و خدارا شاکریم که توفیق باهم بودن را به ما عنایت کرده است.

   وی با تاکید بر اینکه شورای پنجم جز سودای خدمت بی‌منت به اقشار مختلف در سر نداشته و ندارد، گفت: دستانی پرتوان و دل های مهربان و چشم های تیزبین زوایای مختلف این شهر را رصد می‌کنند و پاسخ نیازهای مردمی را در برنامه های خود پیش‌بینی کرده‌اند.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: به‌عنوان فرزندی برخاسته از میان طبقات محروم این شهر، در شورای پنجم و مدیریت شهری برآمده از آن همواره در پیشبرد برنامه های مناطق کم‌برخوردار عزم جدی داشته و مورد حمایت بی‌دریغ بوده‌ام که بدون شک در 2 سال پیش رو نیز این رویکرد ادامه خواهد داشت.

   فیضی محوری‌ترین و بنیانی‌ترین رویکرد شورای پنجم را توسعه متوزان و عدالت‌‍محور در تمام پهنه های شهری عنوان کرد و گفت: نگاه شمال و جنوب، بالا و پایین در ذهنمان نداریم و بر این باوریم که تمامی شهروندان شهر امام مهربانی‌ها باید از زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی بهره‌مند باشند.

   وی در ادامه به نخستین روزهای آغاز فعالیت شورای پنجم اشاره کرد و افزود: ابتدا طی بازدیدی در قالب کمیته نظارتی داشتیم، این پروژه روی خاک بود ولی با حمایت شورای شهر و شهرداری و تلاش و پیگیری کمیسیون مناطق پیرامونی و ‌کم‌برخوردار امروز این بنای ارزشمند قد برافراشته و باعشق و احترام به تمام هم محلی‌های عزیزم تقدیم می‌کنیم.
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم برنامه‌های متعددی برای مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد دارد، تصریح کرد: از جمله این موارد می‌توان به توسعه فضای سبز، اصلاح هندسی و تعریض معابر، ایجاد زیرساخت های ورزشی و نوسازی بافت های ناکارآمد و حاشیه‌ای اشاره کرد.

   فیضی در ادامه خاطرنشان کرد: با استقرار دفاتر تسهیلگری سعی بر این است که بر همه ساکنین این محلات حرمت بگذاریم و هر عمل و اقدام و پروژه‌ای که به سامان می‌رسد از میان شما ساکنان و با نظر و مشارکت و طراحی شما خواهد بود.

   وی دفاتر تسهیلگری را میمون‌ترین اقدام شورای پنجم در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد دانست و گفت: به‌واسطه این دفاتر درصدد هستیم برنامه‌ریزی شهری را در کنار مردم، برای مردم و با مردم داشته باشیم.

   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در سیاست های فرهنگی شهر 2 رویکرد را دنبال می‌کنیم، اظهارکرد: در وهله نخست، هیچ قشر و طبقه‌ای در این شهر نباید مغفول بماند و حذف شود و لذا در سطح شهر شاهدیم که با هر مناسبت، شاهد اکران چهره های ارزشمند و فرهیخته مشهدی از اقشار مختلف هستیم.

   فیضی با اشاره به جشن های متعددی که در بوستان های سطح شهر ویژه دهه ولایت برگزار شد، گفت: در مناسبت‌های آینده نیز برنامه های اینچنینی خواهیم داشت و درصدد هستیم نشاط و شادی و امید را با دو رویکرد در مشهدمقدس نهادینه و گسترش دهیم.

   وی افزود: رویکرد نخست اینکه خدمت و توسعه زیرساخت های مختلف برای همه مردم باشد و دوم اینکه شادی و نشاط و دوستی و همزیستی و عشق را با تکیه بر روش های مشروع و قانونی در سطح شهر بسط دهیم.

    

   تعداد بازدید: 115
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2595    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,919
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد