• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 181160
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
   با حضور اعضای شورای شهر و شهردار مشهد؛

   نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه دوچرخه سواری تشکیل شد

   رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: کارگروه ویژه توسعه دوچرخه سواری شهر مشهد با هدف بررسی مسائل و مشکلات این حوزه و به منظور چاره‌اندیشی جدی و عملی برای آنها با حضور رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا، شهردار و جمعی از مدیران حوزه عمرانی و حمل‌ونقل شهری تشکیل و نخستین جلسه آن نیز در دفتر کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد.
   نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه دوچرخه سواری تشکیل شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه دوچرخه‌سواری در شهر مشهد با مشکلات و مسائل مختلفی روبرو است، اظهارکرد: طی ماه های اخیر اقدامات مختلفی انجام شده ولی کافی نیستند.

   وی در ادامه گفت: چند روز قبل شاهد وقوع تصادف برای یکی از دوچرخه‌سواران در سطح شهر بودیم که به دلیل مناسب نبودن مسیر ویژه دوچرخه در خیابان تردد می‌کرد؛ متاسفانه در این سانحه، شهروند عزیزمان جان خودش را از دست داد.

   بهاروند افزود: پیرو همین موضوع، امروز نخستین جلسه کارگروه ویژه توسعه دوچرخه‌سواری در محل دفتر کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر، با حضور سمن های فعال در دوچرخه‌سواری، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی، شهردار مشهد و معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری برگزار شد تا موانع و مشکلات را به شکل ویژه‌ای بررسی کنیم.

   رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد با قید فوریت تمامی مسیرهای دوچرخه سطح شهر لکه‌گیری شوند، گفت: اصلاح این مسیرها و اتصال آنها به یکدیگر دیگر موضوعی بود که در کارگروه بررسی و درخصوص آن چاره‌اندیشی شد.

   بهاروند خاطرنشان کرد: تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه به مثابه تصمیم و دستور شهردار بوده و اجرایی شدن آنها از سوی شهرداری امری ضروری است.

   وی با تاکید بر اینکه به منظور ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه در گام نخست خود شهرداری باید اقدام عملی داشته باشد، گفت: در همین راستا مدیریت شهری میتواند تسهیلاتی را برای خرید دوچرخه ویژه کارکنان خود پیش‌بینی کند تا فاصله منزل تا محل کار را رکاب بزنند.

   بهاروند همچنین تصریح کرد: مسیرهای دوچرخه‌ جدیدالاحداث به نحوی احداث خواهند شد که تداخلی با پیاده‌رو نداشته باشند چراکه مشکلات مختلفی را برای کسبه و عابران پیاده ایجاد می‌کنند.

   رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد از بررسی حمل‌ونقل ترکیبی در این جلسه خبرداد و گفت: امکان استفاده از دوچرخه برای مسیرهای طولانی وجود ندارد و لذا درصدد هستیم شرایطی را فراهم آوریم تا شهروندان بتوانند در سفرهای شهری خود در عین استفاده از دوچرخه، از ناوگان ریلی و اتوبوس نیز استفاده کنند.

   بهاروند خاطرنشان کرد: در این کارگروه، با تاکید کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورا، مقرر شد بوستان های جدید همگی مجهز به مسیرهای دوچرخه باشند و برای بوستان‌هایی که پیشتر ساخته شده نیز در صورت امکان ومسیر ویژه احداث شود. 

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 911    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,259
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد