• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 31
   کد: 181065
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
   شاعر و نویسنده برجسته کشور در جلسه علنی شورای شهر مشهد:

   تنها راه ایجاد امید و انگیزه و نشاط در جامعه ، ادبیات و فرهنگ و هنر است

   شاعر و نویسنده برجسته کشور امید و ایمان را دو بال دانست که نیاز امروز جامعه ماست و گفت: تنها راه ایجاد امید در جامعه و انگیزه و نشاط، ادبیات و فرهنگ و هنر است؛ فرهنگ رکن اصلی شعر و ادبیات پارسی بوده و خاک خراسان، از لحاظ فکری و فرهنگی خاکی حاصلخیز است.
   تنها راه ایجاد امید و انگیزه و نشاط در جامعه ، ادبیات و فرهنگ و هنر است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سهیل محمودی، شاعر و نویسنده برجسته کشورمان صبح امروز و در شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه مشهد از پتانسیل فرهنگی و ادبی بسیار غنی برخوردار است، اظهارکرد: این خطه خاستگاه زبان ملی ماست و چهره های بسیاری را در طول تاریخ به خود دیده، از فردوسی بزرگ تا مهدی اخوان ثالث شاعران ملی ایران زمین، که توانسته‌اند این زبان را به بهترین شکل در طول تاریخ، در زندگی ما ساری و جاری کنند.

   وی در ادامه به حضور خود در مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم مهدی اخوان ثالث که در جوار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شده است، اشاره کرد و گفت: در این مراسم چهره های فرهیخته بسیاری همچون استاد قهرمان، استاد شفیعی کدکنی، استاد صاحبکار، استاد کمال و ... حضور داشتند.

   محمودی با بیان اینکه این روزها عوامل زیادی در حال آسیب رساندن به وحدت ملی ماست، گفت: هنگامی که دوگانگی‌ها و تفاوت‌ها زیاد می‌شوند، هنر، ادبیات و شعر و زبان پارسی میتواند تکیه‌گاهی برای تقویت وحدت ملی و پیوندها باشد که مجموعه های تصمیم‌گیری همچون شورای شهر و مدیریت شهری باید به آن توجه جدی نمایند.

   وی تصریح کرد: گاه از طریق ماهواره‌ها، شبکه های اجتماعی و نادانی های داخلی قدم هایی برای گسست اجتماعی در ایران برداشته می‌شود.

   محمودی امید و ایمان را دو بال دانست که نیاز امروز جامعه ماست و افزود: تنها راه ایجاد امید در جامعه و انگیزه و نشاط، ادبیات و فرهنگ و هنر است.

   وی تاکید کرد: فرهنگ رکن اصلی شعر و ادبیات پارسی بوده و خاک خراسان، از لحاظ فکری و فرهنگی خاکی حاصلخیز است، آنهم خراسانی که بزرگترین ادیب روزگار و افتخار تاریخ معاصر یعنی استاد شفیعی کدکنی، بزرگترین رمان‌نویس روزگار ما، استاد محمود دولت آبادی، بزرگترین خواننده موسیقی ملی کشور، استاد محمدرضا شجریان و بزرگترین شاعر حوزه زبان و ادب پارسی، ملک الشعراء بهار برخاسته از این خاک و خطه هستند.

   این شاعر و نویسنده در ادامه خاطرنشان کرد: توجه و تصمیم‌گیری برای دامن زدن به ادبیات و شعر فارسی در جامعه ما می‌تواند بزرگترین نقش را در وحدت ملی و شهرما ایفا کند.

   محمودی در پایان تصریح کرد: امیدواریم این اتفاقات خوب را در دوره شورای پنجم شهر مشهد مقدس شاهد باشیم.

    

   تعداد بازدید: 31
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 516    بازدید کنندگان دیروز: 5455    کل بازدید ها : 4,441,757
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد