• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 99
   کد: 178923
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد در ویژه برنامه «شب فیروزه‌ای»:

   اجزای کلانشهر مشهد باید متوازن، پایدار و عدالت محور رشد کند

   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توسعه پایدار، متوازن و عدالت محور که یکی از مهم‌ترین برنامه‌هاست لذا می‌بایست همه اجزای این کلانشهر متوازن، پایدار و عدالت محور رشد کند و هرگونه خدمتی که ارائه می‌شود باید در همه مناطق صورت بگیرد.
   اجزای کلانشهر مشهد باید متوازن، پایدار و عدالت محور رشد کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی در چهارمین شب جشن مردمی «شب فیروزه‌ای» که به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در بوستان کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: مشهد 3 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که یک میلیون و 200 هزار نفر آن در مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر سکونت دارند؛ این جمعیت انبوه و متراکم باعث شد در ساختار شورای شهر یک کمیسیون ویژه برای رسیدگی به این مناطق داشته باشیم.

   وی با اشاره به اینکه این مناطق بیش از شهرهای بزرگ استان جمعیت دارد، افزود: این جمعیت با 3 الی 4 برابر معدل جمعیتی شهر و در 10 درصد از مساحت سکونت دارند.

   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه اقدامات شورای پنجم در خصوص مناطق پیرامونی متاثر از سه رویکرد و نگاه بنیادین بوده است، اظهار کرد: در شورای پنجم و مدیریت شهری جدید معتقدیم که می بایست کرامت انسانی همه شهروندان حفظ شود و کرامت حرف اول ماست.

   فیضی با تاکید بر اینکه باید شهر دارای یک کالبد و همه اجزای شهر بهم تنیده باشد، گفت: در این راستا به محض ورود به شورای پنجم اسم کمیسیون از حاشیه شهر به مناطق کم برخوردار و پیرامونی تغییر کرد.


   وی ادامه داد: برای جلوگیری از پیش روی حاشیه شهر، سیاست پیشگیرانه اتخاذ کردیم و طرح ساماندهی و مدیریت اراضی بزرگ مقیاس این مناطق را برای پیشرفت، ساخت و سازها استاندارد و جلوگیری از ایجاد منازل غیراستاندار ناپایدار و ارتباط مستقیم با مناطق 13 گانه را در دستور کار قرار دادیم.

   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: دومین رکن که جزو سیاست‌های شورای پنجم می باشد مشارکت است که همه آحاد مردم را برای اداره شهر خود به مشارکت دعوت می‌کند.

   فیضی افزود: در این راستا دو سیاست محوری را دنبال کردیم که دفاتر توسعه محله یا دفاتر تسهیل‌گری را در همه این محله‌ها مستقر کردیم و همچنین برای اولین بار در مدیریت شهری، سازمان بازآفرینی شهری با تمرکز بر این مناطق ایجاد شد.

   وی در خصوص سومین رویکرد شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مناطق پیرامونی گفت: توسعه پایدار، متوازن و عدالت محور که یکی از مهم‌ترین برنامه‌هاست لذا می‌بایست همه اجزای این کلانشهر متوازن، پایدار و عدالت محور رشد کند و هرگونه خدمتی که ارائه می‌شود باید در همه مناطق صورت بگیرد.

   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: اکران‌های شهری، المان‌ها، توسعه زیرساخت‌ها، توسعه فضای سبز، گسترش حمل و نقل، توسعه فضاهای ورزشی بانوان و آقایان، اهمیت به شهروندان دارای معلولیت و مناسب‌سازی شهر برای همه اقشار مختلف جامعه و تمامی مناطق مدنظر مدیریت شهری است.

   وی خاطرنشان کرد: آسفالت 3 میلیون و 600 هزار مترمربع از معابر شهر مشهد که 50 درصد در مناطق کم برخوردار است، در حال اجرا می باشد.


    

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3121    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,625
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد