• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 51
   کد: 178175
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد:

   به راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات قدیمی منطقه ۹ رسیده ایم

   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد از روند بررسی پرونده های گره خورده در این منطقه و روند دستیابی به راه حل های مناسب ابراز رضایت کرد.
   به راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات قدیمی منطقه ۹ رسیده ایم

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد، شهناز رمارم در نشست کمیته نظارتی شماره یک شورا با بیان آنکه اعضای کمیته نظارتی منطقه ۹ در بررسی چند پرونده خاص که مشکلات آنها در روال عادی قانون حل نمی شود به ارائه مشورت و راهکارهای کاربردی اقدام کردند، گفت: این راهکارها به منظور حل شدن گره کار مردم صورتجلسه شده و به شهرداری منطقه 9 ابلاغ شد.

   وی همچنین با اشاره به بازدید حضوری اعضای کمیته از پروژه های چند پرونده جاری در این کمیته نظارتی خاطرنشان کرد: در یکی از این پروژه ها که برای احقاق حق یک شهروند حکم قلع ساختمانی صادر شده ولی اجرا نشده است اعضای کمیته با بررسی شرایط حاضر جهت کمترین صدمه به شهروندان در خصوص مدیریت حکم قلع و احقاق حق سایر شهروندان بررسی‌های لازم را انجام دادند.

   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه براساس ضوابط شهرسازی، کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم قلع چند پلاک را صادر کرده و این احکام اجرا نشده است در حال حاضر یک پلاک به خاطر عدم اجرای این احکام از حداقل امکانات خدمات شهری از جمله لوله‌کشی گاز در دل شهر و منطقه ۹ بی‌بهره مانده که یکی از پرونده های گره خورده در این منطقه به شمار می رود.

   رمارم ادامه داد: با توجه به آنکه اجرای حکم قلع سبب بی خانمان شدن ۸ خانواده می‌شود مدیریت این بحران با مشکل جدی مواجه است لذا قرار است شرایط پرونده در جلسه تخصصی با شهردار منطقه ۹ بررسی و به راه‌حل برسد.

   وی ابراز امیدواری کرد اعضای کمیته بتوانند با مورد توجه قرار دادن تمام شرایط با کمترین حاشیه این مشکل را حل کنند که اگر اینگونه نشود منشور حقوق شهروندی بی معنا خواهد بود.

   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: شهردار با انگیزه جوان و کاربلدی در منطقه 9 بر سر کار آمده و تیم کارشناسی مسلطی در این منطقه مشغول کار است لذا امید بسیاری وجود دارد که پرونده های گره خورده این منطقه با همکاری و همفکری کارشناسان یکی پس از دیگری حل شود.

   وی اضافه کرد: منطقه ۹ با توجه به شرایط اقتصادی شهر منطقه پرسود از نظر املاک و پروژه های عمرانی است ولی طرح تفصیلی این منطقه پاسخگوی نیازهای فعلی آن نیست و باید با همفکری و مشارکت همه قسمت ها هم بر اجرای ضوابط شهرسازی تاکید کنیم هم در جهت احقاق حق مردم و تامین خواسته آنها تلاش کرد.

   رمارم همچنین گفت: البته اجرای تمام این موارد با هم جمع نقیضین است که باید کمیته نظارتی تلاش کند راهی برای این قضیه بیابد ولی نمی شود انتظار داشت مشکلاتی که در دوره ۳۰ ساله در این منطقه انباشت شده در یک دوره شورا حل شود.

   وی تاکید کرد: کمیته نظارتی نهایت تلاش خود را برای حل و فصل این مشکلات به کار می بندد.
    

   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4641    بازدید کنندگان دیروز: 8000    کل بازدید ها : 4,622,197
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد