• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 131
   کد: 174392
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد:

   ارتباط‌گیری با ساکنان، نخستین اقدام الزامی برای گروه های تسهیلگر

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از نکات مثبت و حائز اهمیت در محلات هدف بازآفرینی، تعلق خاطر بی‌نظیر ساکنان به محله خود است و لذا مهمترین اقدام دفاتر تسهیلگری در وهله نخست ارتباط‌گیری با مردم و اگاهی بخشی به آنها باید باشد چراکه در همین محلات مردم توانمندی داریم.
   ارتباط‌گیری با ساکنان، نخستین اقدام الزامی برای گروه های تسهیلگر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در نشست بررسی تجربیات و تبیین اولویت ها و رویکردهای شورای شهر برای فعالیت دفاتر توسعه محلی(تسهیلگری) با بیان اینکه بکارگیری دفاتر تسهیلگری پدیده خوب و مبارکی است که شاهد آن هستیم، اظهارکرد: این رویکرد، یکی از روش های درمان بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی و فرسوده است که به صورت عام و فراگیر به داخل محلات گسترش خواهد یافت.

   وی افزود: نوسازی هایی که تاکنون انجام شده، اغلب در نقاطی اجرا شده که هم خود محله ظرفیت بالایی داشته و هم ساکنان برای مشارکت در مقیاس های مختلف بهره‌مندی داشته‌اند و منطقه نیز فارغ از این مسائل، برای سرمایه‌گذاران جذاب بوده است؛ حال در مسیری گام برمیداریم که سنگ بنای ما باید مردم و ساکنان محلات هدف باشند.

   فیضی خاطرنشان کرد: در این رویکرد جدید، مردم در نقش مشارکت‌کننده و سرمایه‌گذار ایفای نقش می‌کنند و در سمت دیگر نیز مدیریت شهری و دستگاه های ذی‌ربط مداخلات مثبت و تسهیلگری را انجام میدهند.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد یکی از نکات مثبت و حائز اهمیت در مناطق هدف بازآفرینی را تعلق خاطر بی‌نظیر ساکنان به محله خود دانست و گفت: مهمترین اقدام دفاتر تسهیلگری در وهله نخست ارتباط‌گیری با مردم و اگاهی بخشی به آنها باید باشد چراکه در همین مناطق مردم توانمندی داریم

   فیضی با بیان اینکه تعلق خاطر را باید از منظر تسهیلگری اجتماعی که مقدمه مداخلات بعدی در این بافت هاست، مورد توجه قرار دهیم، افزود: اطلاع‌رسانی و ارتباط‌گیری با ساکنان محله بسیار اساسی است چراکه می‌تواند زمینه های مشارکت و اعتماد مردم را ایجاد کند.

   وی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از گروه های مرجع همچون هیئت امناء حسینیه و مسجد محل، شورای اجتماعی محلات و ...، گفت: بواسطه این اقدامات نهایتا باید بتوانیم پروسه توانمندسازی که مبتنی بر آموزش باشد را پیش ببریم و از پس جلب مشارکت های مردمی بتوانیم به تهیه سند توسعه محله دست پیدا کنیم تا مبتنی بر این سند بتوانیم وارد فاز اجرایی شویم.

   فیضی در ادامه خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر بعنوان نمایندگان مردم در کنار دفاتر تسهیلگری و یاری‌رسان آنها خواهند بود تا بواسطه مصوبات و تعاملات بین بخشی به تسریع فرآیندها کمک کنند.


    

   تعداد بازدید: 131
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 577    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,000
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد