• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 72
   کد: 172970
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد:

   تعریض خیابان و احداث پل در مسیر جمعه بازار تا پایان سال انجام می‌شود

   رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد، درباره آخرین وضعیت جمعه بازار، توسعه زیرساخت ها و احتمال جابه‌جایی آن، با بیان این که جمعه بازار از محل فعلی جابه جا نمی‌شود، گفت: پل کشف و جاده روستایی منتهی به جمعه بازار به علت عرض کم، ترافیک شدیدی را به وجود می آورد که بلافاصله بعد از مدتی که این معضل نمایان شد، از طریق معاونت های مختلف، مشکل را پیگیری کردیم و مقدمات کار را انجام دادیم.
   تعریض خیابان و احداث پل در مسیر جمعه بازار تا پایان سال انجام می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد به نقل از روزنامه خراسان رضوی، اظهار کرد: برآوردها نشان می دهد که اگر جاده از انتهای پنجتن تعریض، پلی روی کشف ایجاد و از کناره کشف تا محل جمعه بازار راه تعریض شود، مشکل ترافیک حل می‌شود که در این زمینه، مطالعات انجام و پیمانکار تعیین شده است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. اصلاح هندسی هم در مسیر انجام داده‌ایم و تعریض و احداث پل، بر اساس بررسی کارشناسی تایید شد.
   احتمالا سه شنبه بازار هم برپا شود
   وی تاکید کرد: به هر حال موقعیت جمعه بازار در آن حوالی مناسب است و در جوار آن پارکینگ قرار دارد و به نسبت جمعه بازار قبلی دارای موقعیت خوبی است، ضمن این که امکانات رفاهی مناسبی برای شهروندان دارد، مردم از مشکلات ترافیکی شاکی بودند که با احداث پل و تعریض جاده سامان دهی می شود.
   رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد ادامه داد: از اسفند ماه گذشته برای کاهش ترافیک تدبیری اندیشیده شده است و احتمالا روز سه شنبه هم بازار فعال خواهد بود که در این صورت برخی از مشاغل در روز جمعه و برخی در روز سه شنبه مشغول فعالیت خواهند بود تا مراجعه ها روی ترافیک اثر بگذارد و مشکلات کاهش یابد.
   فیضی درباره بودجه در نظر گرفته شده برای رفع مشکلات جمعه بازار یادآور شد: بودجه‌ای را از شهرداری برای سال 98 مصوب کردیم که حدود 6 تا 7 میلیارد تومان است. بخشی از آن در قالب بودجه 98 تصویب شده است و این آمادگی را داریم پس از جذب در قالب اصلاح، بودجه را تکمیل کنیم. در مجموع مشکل بودجه نداریم و صفر تا صد بودجه از طریق شهرداری تامین می‌شود.
   وی درباره زمان آغاز عملیات این طرح نیز تصریح کرد: از اوایل اردیبهشت ماه عملیات اجرایی آغاز می‌شود که هم از طریق معاون فنی و عمران و هم مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد هماهنگی‌‎ها صورت می‌گیرد و از آن جا که تمامی مراحل اجرایی انجام شده است، به زودی در فاز اجرا قرار خواهد گرفت.
   رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد گفت: فقط مراحل اداری و تفاهم نامه‌های بین بخشی سایر دستگاه‌های بیرون شهرداری زمان‌بر است و گرنه تخصیص بودجه و فاز اجرایی که مستقیم به شهرداری برمی گردد مشکلی ندارد و سعی می‌کنیم پروژه تا پایان سال به اتمام برسد.
   به گفته فیضی، به هرحال ساخت پل زمان بر است و نیاز به مقاوم سازی دارد زیرا در معرض سیل و مخاطرات طبیعی است، از این رو باید به صورت مرحله به مرحله پیش برود.

    

   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 903    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,326
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد