• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 93
   کد: 172594
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد:

   پراکندگی مناطق کم‌برخوردار در 8 منطقه شهری/ سازمان بازآفرینی اهرم حل مشکلات حاشیه شهر

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه مناطق کم‌برخوردار در 8 منطقه شهری مشهد پراکنده‌شده‌اند، گفت: سازمان بازآفرینی شهری می‌تواند بسیار از مشکلات مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار را حل کند.
   پراکندگی مناطق کم‌برخوردار در 8 منطقه شهری/ سازمان بازآفرینی اهرم حل مشکلات حاشیه شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در ارتباط با کمیسیون مناطق پیرامونی اظهار کرد: این کمیسیون در مقایسه با دیگر کمیسیون‌های تخصصی شورا نوبنیاد بود؛ زیرا در دوره چهارم شورای اسلامی شهر این کمیسیون با عنوان حاشیه شهر فعالیت می‌کرد، اما پس از اولین روزهای شورای پنجم، نام این کمیسیون را به خاطر تلطیف بار معنایی آن از حاشیه شهر به مناطق پیرامونی و کم برخوردار تغییر دادیم.
   وی با اشاره به ویژگی‌های کمیسیون ویژه افزود: کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار هیچ‌گونه ساختار و یا چارتی در درون دستگاه شهرداری نداشت، در‌صورتی‌که هر کمیسیونی در شهرداری یک معاونت دارد و مسائل اجرایی آن کمیسیون‌ها را پیگیری می‌کند.
   فیضی بیان کرد: به همین دلیل در قالب یک طرح پیشنهادی برای ایجاد سازمان اجرایی حاشیه شهر از سوی کمیسیون پیگیری کردیم، اما در‌نهایت با این طرح موافقت نشد. پس‌ازآن به سمت بهره‌برداری از ظرفیتی به نام ستاد بازآفرینی پایدار شهری رفتیم که رئیس آن فرماندار و دبیر آن شهردار مشهد است، اما به دلایلی مانند تغییر فرماندار، جلسات آن مرتب برگزار نشد؛ بنابراین از این مسیر نیز متوجه شدیم که ساختار سازی متناظر با کمیسیون مدنظر درون مدیریت شهری شکل نمی‌گیرد. بازهم به سمت گزینه دیگری حرکت کردیم تا این نقیصه را برطرف کنیم.
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در شورای شهر برای ایجاد سازمان بازآفرینی شهری پیگیری کردیم؛ برای این موضوع اساس‌نامه‌ای تهیه و به وزارت کشور فرستاده شد و با انتخاب مدیرعامل جدید در حال تجهیز، تشکیل چارت و ساختار سازمان است تا بتوانیم به‌عنوان یک ساختار متناظر به آن اتکا کنیم. سازمان بازآفرینی ضمن اینکه بر بافت‌های فرسوده و غیررسمی تأکید دارد، یکی از وظایفش ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف ا‌زجمله راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، فرمانداری و بخش‌های مختلف است.
   وی تصریح کرد: جدای از این، مانند هر کمیسیون دیگری در محدوده و جغرافیایی که وظیفه‌داریم در حال پیگیری امور و ارتباط‌‌ گیری با شهروندان در مناطق کم‌برخوردار هستیم که در 8 منطقه از شهرداری پراکنده‌شده‌اند. سعی کرده‌ایم موضوعاتی را متناسب با وزن جمعیتی، پراکندگی جغرافیایی و نیاز شهروندان محقق کنیم.

    

   کلید واژه ها: حاشیه شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 93
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3079    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,583
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد