• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 87
   کد: 172469
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با اشاره به لایحه پولی شدن تردد خودروها در اطراف حرم:

   راه حل معضل ترافیک اعمال محدودیت است/ اگر اکثریت مطلق مردم ناراضی باشند، طرح نباید اجرا شود

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد درباره لایحه پولی شدن تردد خودروها در اطراف حرم مطهر گفت: من مخالف این طرح نیستم. اگر بخواهیم ترافیک را کنترل کنیم باید در کل تردد را ممنوع کنیم که هیچ خودرویی در نقاط مرکزی شهر تردد نکند. البته این موضوع امکان پذیر نیست.
   راه حل معضل ترافیک اعمال محدودیت است/ اگر اکثریت مطلق مردم ناراضی باشند، طرح نباید اجرا شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد به نقل از روزنامه خراسان، مجتبی بهاروند در این خصوص اظهار کرد: بنده به عنوان کسی که به کشورهای زیادی سفر کرده‌ام و تخصصم حمل و نقل است، می‌گویم که راهی به جز محدودیت‌ها نداریم. اگر می‌خواهیم به صورت بلندمدت برنامه‌ریزی کنیم تا ترافیک حل شود و آلودگی کاهش یابد باید محدودیت‌هایی را لحاظ کنیم که یکی از این محدودیت‌ها گرفتن عوارض است تا برای من به عنوان مسافر صرفه اقتصادی نداشته باشد که از وسیله شخصی استفاده کنم، به بیان بهتر در تمام دنیا از مسیرهای اقتصادی، ترافیک را کنترل می کنند.
   وی تصریح کرد: اگر من بخواهم حرف پوپولیستی بزنم و آینده مشهد را مدنظر قرار ندهم بله بنده می‌گویم مخالف دریافت عوارض از مردم هستم اما طبعا، روز به روز مشکلات آلودگی هوا و... بیشتر می‌شود.
   بهاروند در خصوص مبلغ درنظر گرفته شده برای عوارض ورود به محدوده طرح نیز گفت: مبلغ هنوز در صحن علنی شورا تصویب نشده است اما مبلغ پیشنهادی 16500 تومان به صورت روزانه است و ممکن است در صحن علنی کم یا زیاد شود. البته برای ساکنان آن منطقه تمهیداتی در نظر گرفته‌ایم.
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه این لایحه به احتمال زیاد در اولین جلسات سال جدید به صحن علنی شورا می‌رود، تاکید کرد: اگر برای من صرفه اقتصادی ندارد چرا با وسیله نقلیه عمومی تردد نکنم؟ آن هم وقتی اتوبوس و تاکسی و مترو تا نزدیکی طرح خدمت‌رسانی می‌کند. بالاخره ترافیک با محدودیت‌هایی قابل حل است و در کنارش باید فرهنگ‌سازی هم انجام گیرد.
   به گفته وی، حتما یک سری افراد از این طرح ناراضی‌اند اما مهم این است که ترافیک را کنترل کنیم. با وجود این در هر طرحی اگر اکثریت مطلق مردم ناراضی باشند، آن طرح نباید اجرا شود. اما بعید می‌دانم کسی از ترافیک اطراف حرم راضی باشد.
    

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 433    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,594
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد