• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 114
   کد: 167429
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   جبران کاستی‌ها با تکیه‌‎بر قانون اساسی و اصول و مبانی ارزش های انقلاب

   رئیس شورای اسلامی شورای شهر مشهد گفت: علی رغم تمامی موفقیت‌ها کسب شده طی 40 سال اخیر، کاستی‌ها، کمبودها و نارسایی‌هایی نیز وجود دارد که همچنان بر محور اصول و مبانی ارزش‌های انقلاب و با تکیه بر قانون اساسی می‌توان در جهت تحقق آنها گام برداشت.
   جبران کاستی‌ها با تکیه‌‎بر قانون اساسی و اصول و مبانی ارزش های انقلاب

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری صبح امروز و در آغاز چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به تشریح مناسبت های هفته جاری پرداخت و با گرامیداشت 6 بهمن، روز جهانی گمرک، اظهارکرد: در حوزه مبادلات و توسعه اقتصادی هر کشوری، گمرک بعنوان ناظر بر ورود و خروج کالاها در مبادی مختلف نقش بسزایی ایفا می‌کند و تاثیر بسزایی در زمینه تسهیل حوزه صادرات و واردات دارد.

   آغاز دهه مبارک فجر مناسبت دیگری بود که حیدری در این جلسه به آن اشاره کرد و گفت: دوازدهم بهمن و بازگشت امام خمینی‌(ره) به میهن اسلامی، روزی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی است.

   وی افزود: رشادت‌ها، فداکاری‌ها و انسجام و همراهی مردمی در جریان مبارزات سال 57، به زعامت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، در دوازدهم بهمن به ثمر نشست و امام خمینی‌(ره) با عزم جدی و علی‌رغم همه تهدیدها و مشکلات به کشور وارد شدند و با هدایت و رهبری خود، خاطره‌ای شوق انگیز برای همگان به ارمغان آوردند.

   حیدری با بیان اینکه نوع استقبال و حضور مردم در بهشت زهرا یکی از نقاط برجسته انقلاب محسوب می‌شود، گفت: مبارزات مردمی در جهت تحقق منویات و خواسته‌ها در ایران سابقه ای 100 ساله داشته که مهمترین محور آن خواست و مطالبات مردمی بوده است.

   وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب شعارهای ماندگار و خوبی از سوی مردم مطرح می‌شد؛ در آغاز چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی، باید به این شعارها مراجعه کنیم.

   رئیس شورای شهر مشهد تاکید کرد: شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» علت موجبه و تداوم انقلاب خواهد بود؛ مردم در کنار این شعار، به مباحثی چون برابری، برادری و حکومت عدل عدلی اشاره داشته و دارند.

   حیدری با بیان اینکه پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی بخش زیادی از ارزش‌ها، آرمان‌ها و خواسته های مردم با همت و تلاش اقشار مختلف و ارکان نظام محقق شده است، افزود: براساس آمارها و شاخص‌ها، در حوزه های مختلف موفقیت های ارزشمندی کسب کرده‌ایم و بازگو کردن این دستاوردها برای نسل جوان که انقلاب را لمس نکرده بسیار ارزشمند و ضروری است.

   وی همچنین گفت: علی رغم تمامی موفقیت‌ها کسب شده، کاستی‌ها، کمبودها و نارسایی‌هایی نیز وجود دارد که همچنان بر محور اصول و مبانی ارزش‌های انقلاب و با تکیه بر قانون اساسی می‌توان در جهت تحقق آنها گام برداشت.

   حیدری برگشت به اصل انقلاب را برگشت به خواست و مطالبات مردمی دانست و اظهارکرد: مطالبات به حق، قانونی و مشروعی در قانون اساسی تصریح شده است و امیدواریم در کنار مردم و با اتکاء به این ارزش‌ها برای تحقق آرمان‌ها تلاش کنیم.

   رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنان که در 40 سال به داخل و ظرفیت های خود متکی بودیم، با حفظ انسجام، وحدت، همدلی و تکیه بر اصول مصرح در قانون اساسی و همچنین مشارکت و توجه به تمامی جریانهای دلبسته به انقلاب، رفع کمبودها و نارسایی‌ها را با رویکرد اصلاحی و هدایت های رهبری معظم انقلاب به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

   حیدری افزود: نگاه به درون در دوران جنگ تحمیلی، سازندگی و تمامی عرصه های سیاسی و اجتماعی کمک حال ما بوده است.

   وی در ادامه با بیان اینکه سرنوشت کشورهایی که موفقیت خود را به خارج از مرزهای خود گره زده‌اند را شاهدیم، گفت: رمز موفقیت جامعه ما تکیه بر ارزش‌ها و منابع داخلی بوده و باید تلاش کنیم تا این انسجام و وحدت را با صبوری و تحمل و مشارکت آحاد جامعه، با همه گرایش‌ و سلیقه‌ای در داخل نظام تداوم ببخشیم.

   حیدری اشاره‌ای هم به ایده جدید استاندار خراسان رضوی مبنی بر تقسیم استان به چند منطقه اقتصادی داشت و خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که شهرداری مشهد بعنوان معین منطقه 3 انتخاب شده است؛ این تفاهم را به فال نیک میگیریم و شورای شهر مشهد در چارچوب وظایف و اختیارات و قانون به اجرایی شدن این تفاهمنامه مساعدت خواهد داشت.

   فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی، میهمان چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد و حیدری در این خصوص گفت: نیروی انتظامی یکی از محورهای اساسی تامین امنیت داخلی و مرزهای کشور است.

   وی با بیان اینکه فصل مشترک فعالیت مدیریت شهری و نیروی انتظامی، تعدد و تکثر ماموریت‌هاست، افزود: این مجموعه با ایثار، فداکاری و گذشت خود امنیت را برای شهروندان به ارمغان می‌آورد و چه بسیارند فرزندانی که در عرصه خدمتی خود در نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

   حیدری همچنین گفت: رویکرد حاکم بر نیروی انتظامی استان خراسان رضوی، رویکردی اجتماعی بوده و نگاه صرف انتظامی حاکم نیست؛ خوشبختانه شاهد تعامل و ارتباط نزدیک این مجموعه با مدیریت شهری هستیم.
    

   تعداد بازدید: 114
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2349    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,416
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد