• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 81
   کد: 166322
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس:

   منابع و مصارف مناطق 13گانه شهرداری شفاف می‌شود

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: یکی از اتفاقات مهم در سال آینده، تهیه برش منطقه‌ای بودجه است برای هرکدام از مناطق 13گانه شهرداری بعنوان مثال اطلاعات مربوط به میزان منابع(درآمد) و مصارف (هزینه‌کرد) یک منطقه تهیه می‌شود و بر این اساس سرانه درآمدی و هزینه‌ای شهروندان هر منطقه می‌تواند تهیه شود و در اختیار ساکنان آنجا قرار گیرد تا شهروندان درجریان نحوه هزینه شدن اعتبارات شهرداری در محیط پیرامون خود قرار گیرند.
   منابع و مصارف مناطق 13گانه شهرداری شفاف می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با بیان اینکه در برنامه عملیاتی 1400-97 شهرداری سقف بودجه از نظر منابع و مصارف 35 هزار میلیارد تومان تعیین شده است، اظهارکرد: بودجه مربوط به 4 سال شهرداری در شورای پنجم در این برنامه عملیاتی دیده شده که حرکت در جهت 6 مضمون اصلی است.

   گندمی با تاکید بر اینکه شهرداری مشهد خارج از برنامه عملیاتی مصوب شورای شهر نمی‌تواند برنامه یکساله ارائه دهد، گفت: نخستین و مهمترین سیاست ما این است که بودجه سال 98 یک برش یکساله از برنامه عملیاتی 1400-97 باشد.

   وی خاطرنشان کرد: در برنامه عملیاتی مربوط به سال 98 اقدامات مدنظر برای تمامی حوزه های ماموریتی شهرداری اعم از فرهنگی، حمل‌ونقل، خدمات شهری و مگاپروژه‌هایی مشخص شده و برهمین اساس شهرداری باید در قالب یک برنامه یکساله آن را ارائه دهد.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با بیان اینکه از اتفاقات مهم در سال آینده، تهیه برش منطقه‌ای برای هرکدام از مناطق 13گانه شهرداری است، افزود: تحقق این مهم یکی از دستاوردهای مهم سال 98 است.

   گندمی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر مشهد همزمان با ارائه لایحه بودجه و در کنار برش منطقه‌ای بودجه، دو برش بودجه دیگر نیز در خصوص، اول مجموع مصارف منطقه منفصل توس و دوم درآمد و هزینه های مناطق کم‌برخوردار و حریم شهر از شهرداری مطالبه کرده که باید ارائه شود.

   وی در ادامه صحبت های خود از عدم اجرای سیاست های تکلیفی کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در حوزه اجرایی دو تبصره 16 و 17 از سوی شهرداری گفت و اظهارکرد: پیرو همین موضوع شهرداری مکلف شده تا برش بودجه‌ای در قالب منابع و مصارف تهیه و در اختیار کمیسیون مذکور قرار دهد تا نگاه جامعی نسبت به این حوزه حاصل شود.
    

   تعداد بازدید: 81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2164    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,231
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد