• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 130
   کد: 166194
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد:

   شهر دوستدار افراد معلول در دستور کار

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهر دوستدار افراد معلول را به‌عنوان یکی از کارها در کارگروه حقوق شهروندی مدنظر قرار دادیم.
   شهر دوستدار افراد معلول در دستور کار

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سید محسن حسینی پویا در گفت‌وگو با خبرنگار ما در ارتباط با شهر دوستدار معلول اظهار کرد: در سندهای زیردستی حقوق شهرنشینی همان‌طور که موضوع شهر دوستدار کودک مطرح شد موضوع شهر دوستدار معلول نیز مطرح شد.
   وی افزود: مطالعات مقدماتی دراین‌ارتباط انجام شد و چندین جلسه کارگروه حقوق شهروندی به این موضوع اختصاص یافته است و البته به این نتیجه رسیدیم که خوشبختانه ادبیات قانونی خیلی قوی و خوبی در این حوزه وجود دارد و اصلا نیازی به ورود ما در جزییات و تعیین مصادیق نیست.
   حسینی پویا بیان کرد: هرچند می‌توانستیم متن دیگری نیز به متن‌های حاضر اضافه کنیم اما هیچ نیاز قانونی وجود نداشت و با توجه به اینکه هدف ما حل مسائل موردنیاز است، با تغییر رویکرد به موضوعات اجرایی در محدوده وظایف شهرداری در این زمینه خواهیم پرداخت.
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد در پایان گفت: امیدواریم با تعیین برنامه‌های عملیاتی و زمانبندی شده، بتوانیم تغییرات ملموسی را در شهر ایجاد کنیم و شهر را برای جانبازان و معلولان که بیش از 10 درصد شهروندان را تشکیل می‌دهند نیز، دسترس‌پذیر نماییم.

    

   کلید واژه ها: معلولان - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 130
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 645    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,289
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد