• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 59
   کد: 166099
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
   نایب رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشه در جلسه با مدیران شرکت آب و فاضلاب:

   «آب» نیازمند توجه حوزه فرهنگی مدیریت شهری

   نایب رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس گفت: : یکی از جنبه هایی که شورای شهر مشهد و شهرداری باید روی آن متمرکز شود و تدابیری بیاندیشد، فرهنگسازی در حوزه آب است به گونه‌‎ای که بخشی از جشنواره نوروزی امسال می‌تواند به همین موضوع اختصاص یابد.
   «آب» نیازمند توجه حوزه فرهنگی مدیریت شهری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید مسعود ریاضی صبح امروز و در جلسه رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد با مدیران شرکت آب و فاضلاب با بیان اینکه 49 درصد از سهام شرکت آب و فاضلاب مشهد متعلق به شهرداری است، اظهارکرد: اعضای شورای شهر با جدیت پیگیر مسائل مربوط به حوزه آب و فاضلاب هستند و شهردار مشهد نیز به زودی نماینده‌ای را در موضوع تبصره 3 معرفی خواهد کرد.

   وی با بیان اینکه میان مدیریت شهری مشهد و شرکت آب و فاضلاب راه های ارتباطی مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اختیارات قانونی تبصره 3 است، گفت: یکی از جنبه هایی که شورای شهر مشهد و شهرداری باید روی آن متمرکز شود و تدابیری بیاندیشد، فرهنگسازی در حوزه آب است؛ بخشی از جشنواره نوروزی امسال می‌تواند به همین موضوع اختصاص یابد.

   ریاضی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب فروشنده آب است و باید دنبال فروش آب و دریافت بهای آن باشد ولی نگاهی دغدغه‌مندانه‌ای به این حوزه دارد و بدنبال کاهش مصرف شهروندان است چراکه شرایط بحرانی کنونی را حس می‌کند.

   وی با اشاره به ساخت تصفیه‌خانه های محلی سطح شهر، گفت: فرآیند ساخت و عملیات اجرایی این پروژه‌ها باید شتاب بیشتری به خود گیرد؛ شورای شهر مشهد بواسطه مصوبه‌ها، همچون بازچرخانی آبهای خاکستری و استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب حمایت های خوبی داشته که تداوم خواهند داشت.

   ریاضی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب مشهد به اندازه آنچه تحت عنوان تبصره 3 مصوب می‌شود، از شهروندان مطالبه دارد و باید راهکاری برای استحصال آن محقق شود، تصریح کرد: این مجموعه سال گذشته حدود 100 میلیاردتومان از محل تبصره 3 اعتبار کسب کرده و اگر همین میزان بودجه از سوی دولت نیز جذب شود، تامین نیازهای زیرساختی حوزه آب و فاضلاب شهر مشهد بیش از 20 سال به طول می‌انجامد چراکه به منظور توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب مشهد 4 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

   وی خاطرنشان کرد: 4هزارمیلیاردتومان درصورتی‌ است که شهر گسترش پیدا نکند و هزینه‌ها نیز افزایش نیابد.
    

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 16    بازدید کنندگان دیروز: 2958    کل بازدید ها : 5,551,574
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد