• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 101
   کد: 164467
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در آیین معارفه معاون مالی و پشتیبانی شهرداری:

   دارایی‌های شهرداری با فوریت شناسایی و ساماندهی شود/ تحقق 370 میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به شهرداری مشهد

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: عدم آگاهی شهرداری نسبت به دارایی های ملکی خود حقیقتی آزاردهنده است و معاون مربوطه باید با فوریت و ضرورت نسبت به شناسایی املاک و ساماندهی این حوزه اقدام و در جهت تعیین تکلیف آن اقدام نماید.
   دارایی‌های شهرداری با فوریت شناسایی و ساماندهی شود/ تحقق 370 میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به شهرداری مشهد

   به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی صبح امروز در آیین معارفه معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد که با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و معاونان و مدیران شهری برگزار شد، ضمن تشکر از گروهی که با مدیریت محمدرضا کلایی در این حوزه فعالیت داشتند، اظهارکرد: طی یک سال گذشته فعالیت‌های قابل تقدیر در حوزه اداری و مالی شهرداری بویژه در زمینه درآمدی انجام شده است.
   وی با بیان اینکه تلاش هایی که در جهت تحقق مطالبات شهرداری از دولت انجام شده بسیار کارساز و موثر بوده است، گفت: یکی از ظرفیت‌های موجود برای تحقق مطالبات شهرداری از دولت، موضوع تبصره «و» ماده 5 است که تلاش های یک گروه 10 نفره در یک بازه یک ماهه منجر به تحقق 370 میلیارد تومان شد و در آینده ممکن است به چندین برابر نیز برسد.
   گندمی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر از فرآیند روزمره خارج شویم بدون شک اتفاقات خوب در حوزه درآمدی همچنان ادامه خواهد داشت چرا که ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در این زمینه وجود دارد.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد افزود: با بررسی نتایج تفریغ بودجه سال 96 نشان می‌دهد، همچنان 7 کد درآمدی خودنمایی می‌کند و سایر کدها درصدهای تحقق پایینی دارند؛ این مهم نشان می‌دهد که عزم جدی برای تحقق و این کدها وجود نداشته است.
   گندمی با تاکید بر اینکه نگاه ما به سمت افزایش درآمدهای پایدار بوده و بخشی از این کدها در راستای همین نگاه است، تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد با وجود دغدغه‌های بسیاری که در حوزه پشتیبانی وجود داشته به این حوزه ورود جدی نکرده است؛ سلامت حوزه پشتیبانی و رفع دغدغه‌های این حوزه باید در دستورکار قرار گیرد و جزو اولویت های حوزه مالی و پشتیبانی باشد.
   وی در ادامه عدم آگاهی شهرداری نسبت به دارایی‌های ملکی خود را حقیقتی آزاردهنده دانست و اظهار کرد: امیدواریم معاون محترم با فوریت و ضرورت نسبت به شناسایی املاک و ساماندهی این حوزه اقدام و در جهت تعیین تکلیف آن اقدام نماید تا دیگر شاهد این نباشیم کارشناسی بگوید شهرداری در فلان پروژه و یا منطقه زمینی سهم دارد ولی به‌دنبال احقاق حقوق خود نیست.
   گندمی در پایان اطمینان خاطرداد که کمیسیون برنامه و بودجه برای پیشبرد سریع‌تر و سهل‌تر امور همچون گذشته در کنار مجموعه حسابرسی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری خواهد بود و تصریح کرد: تمامی ابعاد اعم از درآمدی و پشتیبانی در حوزه خزانه‌داری و همه ضمن حسابرسی باید مدنظر قرار گیرد و مورد توجه باشد؛ حسابرسی از ارائه گزارش‌های روتین هرساله باید پرهیز کند و به سمت برخورد و حسابرسی واقعی پیش برویم.

    

   کلید واژه ها: بدهی - شورای شهر - شهرداری - مشهد -
   تعداد بازدید: 101
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1897    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,459,900
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد