• دوشنبه،18 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 138
   کد: 163397
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد در جلسه کمیته نظارتی شماره 3:

   برنامه‌ریزی نادرست موجب زوال مراکز شهری می‌شود/ نگاه تولید ثروت به مناطق شهری آسیب زاست

   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: به علت عدم توجه مدیریت شهری و برنامه‌ریزی نادرست، بسیاری از مراکز شهری دچار زوال خواهند شد و بازگرداندن مرکز شهر به حالت قبلی خود اقدام بسیار دشواری است چرا که فعالیت های مراکز شهر ی به نقطه دیگری منتقل می‌شوند.
   برنامه‌ریزی نادرست موجب زوال مراکز شهری می‌شود/ نگاه تولید ثروت به مناطق شهری آسیب زاست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا صبح امروز و در جلسه اعضای کمیته نظارتی شماره 3 شورای شهر مشهد که در منطقه 1 شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه چیدمان و شرح وظایف کمیته‌های نظارتی پس از سال نخست فعالیت شورای پنجم تغییرات مثبتی را داشته است، اظهارکرد: در ترکیب جدید کمیته‌ها، شاهد تعادل بین مناطق هستیم و مناطق کم‌برخوردار و برخودار در یک کمیته گنجانده شده است.

   مهدی‌نیا در ادامه افزود: ماهیت اقدامات کمیته های نظارتی حضور هفتگی در مناطق تحت پوشش و ارزیابی و نظارت بر چگونگی اجرای مصوبات شوراست ولی بخشی نیز به بررسی کارهای ارباب رجوعان ، بویژه در حوزه شهرسازی برمی‌گردد که از پیچیدگی های خاص خود برخوردار  است.

   وی با بیان اینکه در حوزه شهرسازی استثناء‌ها از قواعد بیشتر است، گفت: گاه گره هایی پیش‌ می‌آیند که مدیریت شهری را مجبور به کمک گرفتن از شورای شهر می‌‎کند تا مشکل پروژه خاصی را حل و فصل نماید.

   عضو کمیته نظارتی شماره 3 شورای شهر مشهد گفت: منطقه 1، یکی از مناطق ویژه مشهد است؛ عملکرد گذشته و طرز فکر ما نباید نشان دهد که این منطقه همیشه یک منطقه برخوردار و تولیدکننده ثروت باقی خواهد ماند.

   مهدی‌نیا افزود: به علت عدم توجه مدیریت شهری و برنامه‌ریزی نادرست، بسیاری از مراکز شهری در دنیا دچار زوال  شده است؛ بازگرداندن مرکز شهر به فعالیت های قبلی خود اقدام بسیار دشواری است ، بنابراین بایستی از زوال مراکز تجاری شهر جلوگیری نمود.

   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد اظهارکرد: مشهدمقدس به دلیل وجود بارگاه منور رضوی، دارای  دو هسته مرکزی است؛ یک مرکز بیشتر رویکرد فعالیت های پستیبان فعالیت های زیارتی دارد و مرکزی دیگر که منطقه 1 شهرداری است، بعنوان مرکز تجاری شهر شناخته می‌شود.

   مهدی‌نیا با تاکید بر اینکه بواسطه تغییر تعرفه‌ها می‌توان سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف شهر را توجیه‌پذیر کنیم، تصریح کرد: هیچ تفاوتی بین شهروندان مشهدی وجود ندارد و همه باهم برابرند؛ نمیتوانیم امتیاز ویژه‌ای برای یک شهروند که در نقطه‌ای خاص سکونت دارد، قائل شویم.

    

    

    

   تعداد بازدید: 138
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 5    بازدید کنندگان دیروز: 2353    کل بازدید ها : 6,353,807
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد