• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 100
   کد: 163236
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد:

   متن نهایی منشور حقوق شهرنشینی تا دو ماه آینده منتشر می‌شود

   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متن نهایی منشور حقوق شهرنشینی تا دو ماه آینده منتشر می‌شود.
   متن نهایی منشور حقوق شهرنشینی تا دو ماه آینده منتشر می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمحسن حسینی پویا اظهار کرد: تدوین منشور حقوق شهرنشینی در کمیته مشترک ایجاد شده با حضور شورای شهر، شهرداری و نخبگان دانشگاهی به اتمام رسیده و تا دو ماه آینده به صورت عمومی منتشر خواهد شد.
   وی با بیان اینکه این منشور، در حال طی کردن مسیر منطقی و علمی خود است، ادامه داد: انتقال این گفتمان به سطح دانشگاه‌ها و مراکز علمی از جمله اهداف در نظر گرفته شده برای تدوین چنین منشوری بوده است.
   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برپایی تاکنون 3 همایش در راستای تدوین منشور حقوق شهرنشینی متذکر شد: آخرین همایش نیز با موضوع شهرسازی و دخیل ساختن متخصصان این حوزه برگزار شد.
   وی اضافه کرد: به احتمال زیاد ویرایش‌هایی بر روی منشور حقوق شهرنشینی صورت گرفته و متن نهایی شده با نام شهرداری مشهد و شورای شهر انتشار نهایی یابد.
   حسینی پویا با تاکید بر اینکه یکی از مزایای این منشور آن است که موضوع حقوق شهرنشینی را به بطن جامعه آورده و همین مطالبه را برای مردم ایجاد می‌کند، تصریح کرد: برای موضوعاتی از این دست نمی‌توان ضمانت اجرایی مستقیمی قرار داد ولی افکار عمومی بهترین ضمانت اجرا برای منشور حقوق شهرنشینی می‌باشد.
   وی متذکر شد: در فصل 3 قانون اساسی نیز وقتی از حقوق مردم صحبت می‌شود، بیشتر اصول آن ضمانت اجرایی ندارد اما همین مطالبه‌ای که در سطح مردم و نخبگان ایجاد می‌کند، خود ضمانت اجرایی برای این قانون می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 100
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 822    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,466
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد