• دوشنبه،23 فروردین 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 162726
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس در مراسم هفته وحدت:

   تمامی شهروندان در برخورداری از حقوق شهروندی برابر هستند

   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: شورای پنجم شهر مشهد بر این باور است که همه شهروندان اعم از شیعه، سنی، مسیحی و ... مادامی که تابع قانون باشند، در حقوق شهروندی بایکدیگر برابرند و هیچ گونه تبعیضی بین ایشان نباید باشد.
   تمامی شهروندان در برخورداری از حقوق شهروندی برابر هستند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده ظهر امروز و در مراسمی که به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت در مدرسه حوزه علمیه اهل سنت روستای شورک ملکی برگزار شد، با تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص)، اظهارکرد: هفته وحدت برای تمامی مسلمانان جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این مناسبت باید بیشتر به وجوهات مشترک میان شیعیان و اهل تسنن تاکید کرد.

   وی در ادامه به تبیین راهکارهای وحدت و برادری پرداخت و گفت: اهل تشیع و تسنن مشترکات بسیاری دارند که نخستین مورد آن، اعتقاد به وجود پروردگار یکتا و بی‌همتاست که فرمان به اتحاد و پرهیز از تفرقه را می‌دهد.

   موحدی‌زاده برخورداری از رسول گرامی اسلام را دومین مشترک دانست و در تشریح آن افزود: ایشان الگوی اخلاق و دارای قلبی نرم و رحمه للعالمین بودند؛ میراث خاتم الانبیاء(ص) اهل بیت(ع)، ائمه اطهار و سنت نبوی است که امروز در اختیار ماست.

   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس، از قرآن مجید بعنوان دیگر نقطه اشتراک میان مسلمانان یاد و تصریح کرد: علاوه‌بر این موارد یاد شده، اشتراک در انسانیت و زندگی در سرزمینی واحد به نام ایران که در وقایع افراط‌گرایانه در کشورهای همسایه، به سمت خشونت و زیاده‌روی میل پیدا نکرد و امروز به نقطه تعادل در منطقه تبدیل شده است، دیگر مشترک ما محسوب می‌شود.

   موحدی‌زاده در ادامه به تشریح راهکارهای تحقق وحدت و برادری در جامعه و میان مسلمانان پرداخت و اظهارکرد: در وهله نخست باید گفتگو و تحقیق میان عالمان و محققان دینی از مذاهب شیعه و سنی تداوم یابد و مقالات و کتاب های مختلفی تالیف شوند و جوانان را به مطالعه آنها و پرهیز افراط و تفریط دعوت کرد.

   وی خاطرنشان کرد: تبعیت و پیگیری مطالبات شهروندی و مذهبی از طریق قانون به نحوی که مجریان در اعمال قانون نیز انصاف و عدالت را درنظر گیرند، پیوسته باید مورد توجه باشد.

   موحدی‌زاده در پایان اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد بر این باور است که همه شهروندان اعم از شیعه، سنی، مسیحی و ... مادامی که تابع قانون باشند، در حقوق شهروندی باهم برابرند و هیچ گونه تبعیضی بین ایشان نباید باشد و مسلمانان در عبادات پروردگار باید از آرامش، آسایش و امنیت برخوردار باشند.

    

    

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1053    بازدید کنندگان دیروز: 2072    کل بازدید ها : 6,432,524
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد