• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 41
   کد: 161968
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
   با هدف ترویج فرهنگ شهروندی؛

   آمادگی مدیریت شهری برای استفاده از سرمایه اجتماعی هیئت‌ها

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس از آمادگی مدیریت شهری برای استفاده از سرمایه اجتماعی هیئت های مذهبی به منظور ترویج فرهنگ شهروندی خبرداد.
   آمادگی مدیریت شهری برای استفاده از سرمایه اجتماعی هیئت‌ها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهرمشهدمقدس، محمدرضا حیدری، در نشست هم‌اندیشی با روسا و مدیران هیئت‌های مذهبی مشهد اظهارکرد: ویژگی‌های مدیران هیئت‌ها، قدرت جذب و سازماندهی است که هم توان جذب و سازماندهی نیروی انسانی را دارند و هم جذب منابع مالی برای رفع نیازهای هیئت، این یک مدیریت چند جانبه است لذا مدیران هیئت‌ها دارای ظرفیت‌های زیادی هستند که تاکنون مغفول مانده است.

   وی افزود: هیئت‌ها در محلات دارای یک سرمایه اجتماعی هستند که باید از این ظرفیت استفاده شود که در این راستا آمادگی داریم با هیئت‌ها همکاری داشته باشیم. وی به راهپیمایی بزرگ اربعین اشاره و اظهار کرد: امام صادق(ع) در اهمیت پیاده‌روی اربعین و زیارت امام حسین(ع) می‌فرمایند:« حسین(ع) کشته شد تا مردم را از جهالت و نادانی نجات دهد و اگر ما نیز بجز این هدف را داشته باشیم در راه امام حسین(ع) نبوده‌ایم.»

   حیدری با بیان اینکه جامعه ما جامعه‌ای بی عمل شده است، اضافه کرد: اگر با عمل بودیم با مشکلات اجتماعی که اکنون در جامعه گسترش یافته روبرو نمی‌شدیم. حیدری ادامه داد: مردم با مشکلات اجتماعی و فرهنگی زیادی روبرو هستند که ما به تنهایی قدرت مقابله با آنها را نداریم و در این مسیر همه از جمله هیئت‌های مذهبی نیز باید کمک کنند.

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: از ما نخواهید تا به هیئت‌های مذهبی کمک کنیم زیرا این موضوع زوال هیئت‌ها را بدنبال خواهد داشت، اگر هیئت‌های مذهبی از 1400سال پیش همچنان تاثیر گذارند و هستند دلیل آن مردمی بودن آنهاست. وی افزود: در اربعین دولت عراق تنها امنیت را تامین می‌کند که در همین زمینه هم ضعف دارد، در حمل و نقل و خدمات شهری نیز ناتوان هستند، اما اربعین با آن حجم گسترده جمعیت، بخوبی توسط مردم برگزار شد.

   وی با اشاره به اینکه هدف امام حسین (ع) جهل‌زدایی بود، اظهار کرد: اگر آگاهی بخشی را از عزاداری‌ها بگیریم و تنها عزاداری کنیم به جایی نخواهیم رسید.
   حیدری ادامه داد: امروز مشکلات زیادی در مباحث شهروندی مانند ترافیک، آلودگی هوا و مسائل اجتماعی داریم، شورای شهر آمادگی دارد در راستای ترویج فرهنگ شهروندی و تغییر رفتار جامعه در توسعه فرهنگ شهروندی با هیئت‌های مذهبی همکاری داشته باشد.

   تعداد بازدید: 41
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 292    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,548
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد