•  
    منبع خبر : 1002
    تعداد بازدید: 49
    کد: 161220
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
    عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد در نشست «جامعه‌شناسی شهری از دیدگاه فضا و نابرابری‌های اجتماعی»:

    نابرابری اجتماعی از اصلی‌ترین مسائل ایران است

    عضو هیئت‌علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نابرابری اجتماعی یکی از اصلی‌ترین مسائل جامعه امروز ایران است.
    نابرابری اجتماعی از اصلی‌ترین مسائل ایران است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، حسین اکبری در نشست «جامعه‌شناسی شهری از دیدگاه فضا و نابرابری‌های اجتماعی با تأکید بر مسائل مناطق کم برخوردار و پیرامونی» که با حضور عماد افروغ جامعه‌شناس و رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ساختمان شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نابرابری اجتماعی یکی از اصلی‌ترین مسائل جامعه امروز ایران است که باید در ارتباط با آن گام‌های مؤثری برداشته شود که این‌گونه نشست‌ها می‌تواند نسبت به آن تأثیرگذار باشد.
    وی افزود: مطالعات مختلف علمی هم در ایران و هم در خارج از کشور نشان داده نابرابری اجتماعی به‌عنوان یک مادر مسئله می‌تواند پیامدهای بسیار زیادی در جامعه داشته باشد.
    عضو هیئت‌علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه نابرابری اجتماعی انواع مختلفی دارد و باید از زوایای مختلفی بررسی شوند، گفت: تحقیقات مختلف نشان داده که نابرابری‌های اجتماعی اثرات مختلفی حتی فروپاشی سیستم را نیز در بربگیرد.
    اکبری تصریح کرد: این موارد نشان می‌دهد که باید توجه ویژه ای به نابرابری‌های اجتماعی به خصوص در جامعه ایران شود تا شاهد بروز مشکلات در این حوزه نباشیم.

     

    تعداد بازدید: 49
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد