• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 123
   کد: 161219
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در نشست «جامعه‌شناسی شهری از دیدگاه فضا و نابرابری‌های اجتماعی» مطرح کرد؛

   حاشیه‌نشینی‌های جدید معضل کلان‌شهرها

   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بعد از آبادانی حاشیه شهر، حاشیه جدید در مجاورت با آن ایجاد می‌شود که معضلی برای کلان‌شهرها است.
   حاشیه‌نشینی‌های جدید معضل کلان‌شهرها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدحسین ودیعی در نشست «جامعه‌شناسی شهری از دیدگاه فضا و نابرابری‌های اجتماعی با تأکید بر مسائل مناطق کم برخوردار و پیرامونی» که به همت کمیسیون عمران و شهرسازی شورا و با حضور عماد افروغ جامعه‌شناس و رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه خدمات شهری و فضاهای شهری دو نظریه موجود است که بین همکاران ما، مراکز دانشگاهی و همچنین سازمان‌های مختلف مطرح است.
   وی افزود: نظریه اول بر این باور است که باید عدالت فضا و برابری شهری برقرار شود به‌گونه‌ای که مناطقی که منابع بیشتری برای شهر ایجاد و یا تولید می‌کنند باید به همان نسبت از خدمات بیشتری نیز بهره‌مند شوند.
   ودیعی بیان کرد: در حال حاضر در شهر مشهد ما منطقه‌ای داریم که 15 درصد از بودجه را تأمین می‌کند اما سهم آن در بودجه عمرانی 1.5 درصد است.
   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: گروه دیگر نیز بر این باور هستند که برای عدالت باید مناطق کم برخوردار رونق پیدا کنند یعنی از مناطق برخوردار دریافت کنیم و به مناطق کم برخوردار برسانیم.
   ودیعی اظهار کرد: حاشیه‌نشینی یا مناطق کم برخوردار توقفی ندارند به این معنا که وقتی شهرداری‌ها حاشیه شهر را آباد می‌کنند مجدد حاشیه‌ای جدید در مجاورت با آن ایجاد می‌شود حتی گاه مطرح می‌شود که ما به روش‌های فیزیکی همچون احداث کمربند سبز متوسل شویم که این موضوع معضلی برای کلانشهرها است.

    

   تعداد بازدید: 123
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 146    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,402
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد