•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 40
    کد: 160366
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد در نشست تخصصی آموزش محیط زیست:

    قبل از آموزش محیط زیستی شهروندان باید مدیران آموزش ببینند

    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: قبل از آموزش محیط زیستی برای شهروندان باید این دوره‌های آموزشی برای مدیران برگزار شود.
    قبل از آموزش محیط زیستی شهروندان باید مدیران آموزش ببینند

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد حاجیان شهری در نشست تخصصی آموزش محیط زیست در شهر مشهد، راهکارها و چالش‌ها اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های جهانی در حوزه محیط زیست 3 موضوع آب، هوا و خاک از اهمیت به‌سزایی برخوردار است که درجه اهمیت این موضوعات برای کشور ما بیشتر در دو حوزه آب و خاک استوار است.
    وی با اشاره به نرخ بالای شهرنشینی و روند بسیار کم مهاجرت معکوس به روستاها بیان کرد: با این وضعیت، مشکلات زیست محیطی در شهرها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و برای برون رفت از این مشکل قطعا باید راهکارهای مناسب اتخاذ شود.
    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد به نیاز هر انسان به 15 کیلو هوای پاک اشاره و تصریح کرد: به ازای هر خودرو باید 133 درخت وجود داشته باشد و به این ترتیب به بیش از 70 هزار هکتار درختکاری در شهر مشهد نیاز داریم که عملا با روند رو به رشد تولید خودرو این کار غیرممکن است.
    حاجیان افزود: بنابراین چاره‌ای به جز حرکت به سمت توسعه پایدار و استفاده از روش‌هایی که برای بهبود هوا باید مورد توجه قرار گیرند، نداریم.

     

    تعداد بازدید: 40
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد