•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 43
    کد: 160355
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
    رئیس شورای شهر مشهدمقدس در دیدار با مدیران سازمان فاوا شهرداری:

    دستاوردهای سازمان فاوا از دید شهروندان مغفول نماند

    رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: سازمان فاوا شهرداری اقدامات بسیاری انجام داده ولی شهروندان هیچ آگاهی نسبت به آنها ندارند و از این‌رو این تلاش‌ها آنطور که شایسته است، دیده نمی‌شود.
    دستاوردهای سازمان فاوا از دید شهروندان مغفول نماند

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری صبح امروز و در نشست جمعی از اعضای شورا با مدیران سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، اظهارکرد: سازمان فاوا از نظر نیروی انسانی و منابع سخت‌افزاری سرمایه ارزشمندی برای مجموعه مدیریت شهری محسوب می‌شود.
    وی با بیان اینکه رویکرد شورای پنجم تقویت سازمان فاواست، تصریح کرد: حضور «شهریار آل شیخ» در معاونت برنامه‌ریزی شهرداری یکی از امکانات بسیار خوب و فرصت مغتنمی برای سازمان فاوا بوده و از این ظرفیت باید در جهت روان‌تر  و دقیق‌تر شدن پیشرفت کار بهره برداری کرد.
    حیدری با اشاره به سرمایه‌گذاری سنگینی که شهرداری مشهد برای سازمان فاوا کرده است، گفت: سامانه های بسیار متفاوتی ایجاد شده که به صورت غیرمرتبط با یکدیگر فعالیت می‌کنند و موجب شده تا عوامل اجرایی با مشکلاتی روبرو شوند؛ امیدواریم در جهت یکپارچه‌سازی این سامانه‌ها در اسرع وقت اقدام شود.
    رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه اعضای شورا باید به صورت مستمر از این مرکز بازدید کنند و شناخت دقیق‌تری از فضای سازمان فاوا حاصل شود، خاطرنشان کرد: ارتباط سازمان فاوا و شورای شهر باید گسترش یابد تا آثار و نتایج تلاش های این مجموعه مغفول نمایند و ثمره های آن ملموس باشد؛ بعنوان مثال ماهیانه 140 میلیون تومان یارانه برای بهره‌گیری ایثارگران عزیز از حمل و نقل درونشهری درنظر گرفته شده ولی کمتر کسی به نسبت به آن آگاهی دارد.
    حیدری افزود: درصورتیکه فضا و زحمات همکاران سازمان برای اعضای شورا ملموس و عینی باشد، در نوع جهتگیری های شورا نسبت به سازمان تاثیرگذار خواهد بود.
    وی با بیان اینکه در حوزه مهندسی اجتماعی جامعه در توسعه شرایط کنونی نیازمند کار مطالعاتی و علمی هستیم، گفت: اقدامات بسیاری در این سازمان انجام شده ولی شهروندان هیچ آگاهی نسبت به آنها ندارند و از این‌رو این تلاش‌ها آنطور که شایسته است، به ثمر نمی‌رسد.
    حیدری در ادامه تاکید کرد: در خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان از سواد اطلاعاتی بالایی برخوردارند و این امر، فرصت مغتنمی است که سازمان فاوا می‌تواند نهایت بهره‎‌برداری از آن داشته باشد؛ فضای آشنایی با این ظرفیت‌ها را باید به سمت دانش‌آموزان، دانشگاه‌ها و جوانان عضو شورای اجتماعی محلات ببریم.
    وی افزود: شهروندان باید نسبت به دستاوردها و امکانات ایجاد شده توسط سازمان فاوا که به منظور رفاه حال ایشان ایجاد شده آشنایی یابند و این امر مستلزم اطلاع‌رسانی مناسب و گسترش سطح آگاهی است.
    رئیس شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه برخی اقدامات انجام شده توسط سازمان فاوا برای شهر مشهد بعنوان یک برند محسوب می‌شود، گفت: رویکرد شورای پنجم شهر مشهد مبتنی بر عقلانیت است و از این حوزه برخلاف مدیریت های پیشین حمایت کامل کرده و خواهیم کرد.
    حیدری با اشاره به اینکه برخی دیدگاه‌ها افزایش سواد اطلاعاتی شهروندان را تهدید می‌دانند، اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد این مهم را فرصت می‌داند و سازمان فاوا نیز باید از این رویکرد به منظور گسترش تعاملات و پیشبرد اهداف خود استفاده کند.
    وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و تعامل مدیریت شهری و تیم باانگیزه و جوان مستقر در سازمان فاوا بتوانیم هرچه سریعتر جایگاه این سازمان را ارتقاء ببخشیم
    حیدری اشاره‌ای هم به اهمیت حضور مستمر در نمایشگاه های مختلف و ارائه دستاوردهای سازمان به سایر شهرها داشت و گفت: مشهد می‌تواند به سرآمد و پایگاهی برای فعالیت های حوزه آی‌.تی و فناوری ارتباطات در کشور تبدیل شود؛ با توجه ویژه مدیریت شهری جدید مشهد به سازمان فاوا، جهش خوبی شاهد خواهیم بود.

    تعداد بازدید: 43
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد