•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 47
    کد: 160353
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر در بازدید سرزده از منطقه 12 شهرداری:

    موتور محرک اقتصاد شهر، حوزه ساخت و ساز است

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بدون شک موتور محرک اقتصاد شهر، حوزه ساخت و ساز است.
    موتور محرک اقتصاد شهر، حوزه ساخت و ساز است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی نیا در جریان بازدید سرزده از شهرداری منطقه 12 در نشست با مدیر این منطقه کاهش مدت زمان انجام فرآیندهای مختلف به ویژه در حوزه معماری و شهرسازی را موضوعی ضروری دانست و ادامه داد: در همین راستا کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف معطوف داشته است.
    وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع ساخت و ساز شهری ادامه داد: با رونق گرفتن بازار ساخت و ساز، بیش از 200 شغل به فعالیت خواهند پرداخت و به تبع آن این رونق در تمامی اجزای شهر قابل مشاهده خواهد بود.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر این که باید درصد تحقق طرح‌هایمان را تا بیش از 50 درصد بالا ببریم، متذکر شد: موضوع تخلف‌های ساختمانی سابقه‌ای 50 ساله دارد و به یک شب این مشکل حل نخواهد شد اما باید با فرهنگ‌سازی و اقدامات مناسب نظارتی، نسبت به این مهم اقدامات لازم صورت پذیرد.
    شهردار منطقه 12 مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: بازدید سرزده اعضای شورای شهر از مناطق 13‌گانه این شهر، قوت قلبی برای مدیران و کارشناسان منطقه های مختلف مشهد به حساب می آید.
    احمد محبی گفت: شهرداری منطقه 12 به دلیل دارا بودن شرایط ویژه و خاصی همچون قیمت زمین و شرایط آب و هوایی مناسب، شاهد استقبال بسیار خوب مردم در حوزه ساخت و ساز است.
    وی با اشاره به رشد دو برابری درخواست شهروندان برای صدور پروانه‌های ساختمانی در این منطقه ادامه داد: برخی از درخواست‌های مردم به گونه‌ای است که حتما باید تیم شهرداری روند بازدید از پروژه‌ها را داشته باشد و با توجه به تعداد زیاد پرونده‌ها و کمبود نیروی انسانی، باید به این حوزه اهتمام ویژه‌تری صورت پذیرد.
    شهردار منطقه 12 مشهد به مشکلات موجود در طرح تفصیلی واقع در این منطقه اشاره کرد و گفت: سطح اشغال و تراکم پایین در نظر گرفته شده برای برخی نقاط در این طرح، باعث بی میلی در حوزه ورود به ساخت و ساز می‌شود که باید این مشکل در طرح‌های جدید تفصیلی به شکل مناسبی در نظر گرفته شود.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد در جریان حضور در بخش صدور پروانه و پایانکار به صورت صمیمی با مردم گفتگو کرد و پس از آن از طرح‌های در حال اجرای منطقه 12 شهرداری مشهد بازدید به عمل آورد.
    مستندسازی فرآیندها باید در دستور کار مناطق قرار گیرد
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد همچنین در بازدید سرزده از شهرداری منطقه 11 نیز گفت: مستندسازی فرآیندها باید در دستور کار مناطق قرار گیرد و کارشناسان حوزه های مختلف به ویژه شهرسازی و معماری باید به این اصل پایبند باشند.
    محمدهادی مهدی‌نیا اظهار کرد: بازار مسکن از جمله بازارهایی است که در صورت آن که فعال شود، بازارهای زیاد دیگری را فعال خواهد کرد و رونق در این بخش، سبب ایجاد رونق در قسمت‌های دیگر نیز خواهد شد.
    وی با اشاره به انتقاداتی که به رفتارهای خارج از قانون دوره گذشته می‌شود، ادامه داد: یکی از شاخص‌ها و رویکردهای ما قانون مداری است و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد شهر را به عنوان یک موجود زنده تلقی کرد و یادآور شد: در حال حاضر در حال تهیه طرح های تفضیلی این شهر هستیم و امیدواریم این طرح‌ها بیش از گذشته جوابگوی نیازهای این موجود زنده باشد.
    شهردار منطقه 11 مشهد نیز در این بازدید گفت: این منطقه از حیث وصول درآمدها در بین مناطق شهری رتبه نخست را دارد و روند ساخت و سازها در این محدوده شهری با استقبال بسیار زیادی همراه است.
    سعید ریخته‌گر افزود: این اطمینان را به شورای اسلامی شهر مشهد می‌دهیم که با قوت هرچه بیشتر نسبت به انجام وظایف خود اقدام خواهیم کرد و کار مردم را در هیچ حوزه‌ای لنگ نمی‌گذاریم.


     

    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد