•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 39
    کد: 160117
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
    مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی در سی‌وهفتمین جلسه شورای شهر مشهد:

    فضای اطلاع‌رسانی مدیریت شهری به کمک حوزه دامپزشکی بیاید

    مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: استفاده از فضاهای اطلاع‌رسانی که در حوزه شهرداری‌ها و شورای شهر است می تواند کمک شایانی به حوزه دامپزشکی کند.
    فضای اطلاع‌رسانی مدیریت شهری به کمک حوزه دامپزشکی بیاید

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهدمقدس، احمد شریعتی، مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی صبح امروز و در سی‌وهفتمین جلسه علنی شورا ضمن تشکر از دعوت بعمل آمده توسط شورای پنجم که به مناسبت روز دامپزشکی انجام شد، اظهارکرد: بیش از 50 درصد بیماری های عفونی از حیوان به انسان منتقل می شود و طبق بررسی‌ها، بیش از800  بیماری مشترک بین دام و انسان وجود دارد.

    شریعتی خاطرنشان کرد: با توجه به بیماری‌های مختلف در حوزه دام و اهمیت دامداری در حوزه تولید کشور، نقش دامپزشکی در مهار بیماری‌ها برجسته بوده و بخش زیادی از بیماری‌ها در حال کنترل است؛ وظیفه نظارتی از مزرعه تا سفره غذا دنبال می شود که این مهم در شهر زائرپذیر مشهد اهمیت مضاعف دارد.

    وی گفت: آنفلوآنزای پرندگان یکی از نگرانی‌های جامعه دامپزشکی است و در حوزه باغ وحش و باغ پرندگان مشهد هم نگرانی‌هایی وجود دارد اما این مکان‌ها در کنترل هستند؛ امیدواریم با همکاری شورای شهر مشهد بتوان کنترل کامل‌تری بر این فضاها داشت.

    مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ضروری است، خاطرنشان کرد: استفاده از فضاهای اطلاع رسانی که در حوزه شهرداری‌ها و شورای شهر است می تواند در این خصوص کمک شایانی به دامپزشکی کند و می‌توان از فضاهای تبلیغاتی و آموزشی برای اطلاع رسانی به مردم استفاده کرد.

    تعداد بازدید: 39
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد