•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 40
    کد: 160092
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
    رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، اقتصادی و مشارکت های شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور سی‌وهفتمین جلسه علنی شورا:

    «سرمایه‌گذاری» نسخه شفابخش حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی

    رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، اقتصادی و مشارکت های شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور سی‌وهفتمین جلسه علنی شورا گفت: حل بسیاری از مشکلات کارگران، فارغ‌التحصیلان بیکار، ازدواج جوانان و ... با سرمایه‌گذاری قابل حل شدن است.
    «سرمایه‌گذاری» نسخه شفابخش حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی ناطق پیش از دستور سی‌وهفتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد بود که متن این نطق به شرح ذیل است:

     

    بسمه تعالی

    8سال دفاع مقدس نماد نقش دادن به مردم در سخت ترین شرایط بود و موفقیت و افتخار 8 سال دفاع مقدس نماد اعتماد به مردم و اعتماد مردم به حاکمیت و حضور مردم در جنگ بود. که برای حضور در آن شرایط  خطرناک ، شرط و شروط گذاشته نمی شد و فقط 45 روز آموزش و با حداقل تجهیزات در مقابل دشمن تا دندان مسلح به آخرین تجهیزات جنگی و حمایت کامل قدرتهای استکباری از اطلاعات ماهواره ای تا آخرین مدل هواپیماها ، موشک ها ، تانک ها و ... مقاومت کردند و افتخار 8 سال حماسه دفاع مقدس را آفریدند.

    یاد و خاطره رزمندگان سلحشور از بسیجیان و سپاهیان و ارتشیان و سایر نیروهای مسلح و مردمی را گرامی میداریم.

    اما در حوزه های اقتصادی به گونه دیگری رقم خورد، زمینه حضور مردم و بخش خصوصی را در مضیقه قرار دادیم اقتتصاد را دولتی کردیم ، آنگاه که سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ابلاغ شد بدنه دولت مقاومت کرد و بعد هم شرکتهای خصولتی را ایجاد کردند.

    پس از 21 سال شورای اسلامی شهر و روستا تشکیل شد ولی با بهانه حاکمیتی بودن روز به روز از اختیارات منتخبین مردم کاسته شد  بخش عمده عوارض شهرداری ها را حذف و بخشی را بعد از قریب 70 تا 80 سال برخلاف شعار عدم تمرکز ، متمرکز کردند و همه را به جای دیگر بردند.

    امروز بهانه قانون منع بکارگیری بازنشستگان که ماهم تایید می کنیم و تابع آن هستیم تلاش می کنند قانون خاص انتخاب شهرداران را تحت شعاع قانون عام قرار داده و شهرداران منتخب شورای شهر ها را که بر اساس قانون و با رعایت کامل قانون انتخاب شده اند از ادامه خدمت بازدارند که شورای اسلامی شهر مشهد بر عدم شمول این قانون به شخص شهرداران منتخب تاکید و از آن دفاع می کند و امیدواریم مراجع مربوطه به ویژه مجلس شورای اسلامی قانون شوراهای اسلامی را به رسمیت بشناسند.

    اما در حوزه اقتصادی وضع موجود که نشانه حذف مردم و ایجاد محدودیت برای بخش خصوصی است را مناسب و شایسته مردم مشهد و ایران نمی باشد

    جنگ نمونه و الگوی خوبی است که باید در حوزه اقتصادی از آن درس بگیریم و زمینه را برای حضور مردم فراهم کنیم.

    برای حل مشکلات موجود نیازمند حضور مردم و برای حضور مردم نیازمند بازگرداندن اعتماد از دست رفته هستیم تا بتوانیم شاهد اعتماد مجدد مردم و آوردن سرمایه های آنان برای توسعه و عمران شهرها باشیم.

    توسعه مشهدالرضا(ع) جز با مشارکت مردم در همه زمینه ها امکان پذیر نیست و مشارکت مردم در گرو رضایتمندی آنان است.

    نارضایتی و عدم اعتماد بزرگترین آفت اقتصادی ، عامل فرار سرمایه ها و عامل بیکاری و به تبع آن ناهنجاری های اجتماعی است ما امروز در جامعه برای مبارزه با معلولها و ناهنجاری های اجتماعی چه وقت ها که نمی گذاریم چه جلساتی که برگزار نمی کنیم چه سرمایه گذاری هایی که می کنیم برای زندان و زندانیان ، برای مبارزه با اعتیاد ، برای مبارزه با فساد ، مبارزه با فقر  ،

    ولی دوستان ، مدیران محترم قضایی ،سیاسی ، امنیتی ، اجرایی استان توجه داشته باشید : یک پروژه بزرگ ،یک فعالیت اقتصادی بزرگ می تواند صدها شغل ایجاد کند

    بعنوان یک کارآفرین که مجموعه های بزرگی را با ساماندهی سرمایه های خرد، مشارکت مالکین، سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات اجرایی کردم از نزدیک شاهد بودم جوانانی را پس از شاغل شدن تمام همشان کارشان بود و در سایه امنیت نسبی شغل ازدواج می کردند و بچه دار می شدند. بجای همایش و تلاش در خیریه ها ، مبارزه با اعتیاد ، حل مشکل زندان و زندانی که در جای خود نیاز است ، وقت بگذاریم چگونه مشکلات سرمایه گذاران و کار آفرینان را حل کنیم.

    با کمال تاسف باید عرض کنم نگاه به سرمایه گذاران در جامعه خوب نیست ، عده ای همیشه با دید منفی به آنان نگاه می کنند از منظر برخی ، سرمایه گذاران متهم هستند مگر خلافش را ثابت کنند، بسیاری ازمدیران در برخورد با یک پروژه سرمایه گذاران بیشتر از آن که بفکر حمایت و حل مشکلات آن باشند بفکر آن هستند که چگونه می توانند از آنان بیشتر بگیرند.

    حکایت سرمایه گذاران، حکایت مرغی است که تخم طلا می گذارد و صاحب مرغ فکر می کرد که چگونه یکباره به طلای زیادی دست یابد و با کشتن مرغ تنها به دو تا سه تخم نیمه تکمیل دست پیدا کرد. اگر ما فشار بیش از حد به سرمایه گذاران شاید مصداق همان کشته شدن مرغ را داشته باشد.

    بیشتر مدیران نگران آن هستند که اگر مسائل و مشکلات سرمایه گذاران را حل کنند از سوی مدیران دیگر و نهاد های نظارتی متهم به تبانی شوند.

    دوستان اگر به فکر حل مشکل کارگران سرگذرگاه ها و میادین هستید که از صبح تا شب در انتظار یک کار حداقل هستند

    اگر به فکر فارغ التحصیلان جوان هستید که سالها بیکارند

    اگر به فکر ازدواج جوانان و نگران بالا رفتن سن ازدواج آنها هستید

    اگر نگران فقرا هستید

    اگر نگران اعتیاد و فحشا هستید

    هیچ درمانی بهتر از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نیست.

    لازمه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال امنیت سرمایه گذاری ، پایبندی به قراردادهای نوشته شده و انجام تعهدات است و لازمه آن ایجاد اعتماد در آنان است. ما باید همچون دنیا سرمایه گذاران را تکریم و حمایت کنیم .

    حتما شنیده اید که همین امیرنشینان حاشیه خلیج فارس شخصا جلساتی را برای سرمایه گذاران آنجا دارند و از نزدیک مسائل و مشکلاتشان را بررسی و قاطعانه اقدام می کنند.

    آیا اهداء یک کمک میلیاردی به یک خیریه مهمتر است یا ایجاد 500 شغل ،

    چرا یک خیر را تکریم می کنیم ولی یک کار آفرین را تکریم نمی کنیم؟ ، آیا کسی که اشتغال دائم ایجاد می کند را که هر ماه چند میلیارد تومان در قالب حقوق و مدستمزد و بیمه و مالیات ژرداخت می کند در جامعه مهمتر است یا یک نوبت  اعتماد سرمایه گذاران جدید

    کمیسیون اقتصادی تلاش نموده اعتماد از دست رفته را باز گرداند با رسیدگی به مسائل و مشکلات سرمایه گذاران وحل آن در قالب قراردادهای منعقده اعتماد سرمایه گذاران جدید را جلب نماید.

    از شهرداری می خواهیم با مطالعه بازار و شناسایی نیازهای مشهد الرضا با محوریت زیارت و پیش بینی و تامین خدمات مورد نیاز بستر شفافی را برای جذب سرمایه گذاران ، هدایت سرمایه گذاری ها به سمت نیازهای جامعه و جلوگیری از سرمایه گذاری در زمینه هایی که اشباع شده چه به صورت موضعی و چه بصورت موضوعی اقدام نماید و توجه داشته باشیم که تمامی سرمایه های که در شهر صورت میگیرد حتی شخصی به نوعی سرمایه ملی است و نفعش به کل مردم خواهد رسید.

    امیدواریم این بستر را فراهم کنیم تا سرمایه های خرد و کلان جامعه را در توسعه و عمران اصولی شهر فراهم آوریم.

    تعداد بازدید: 40
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد