• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 116
   کد: 159544
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
   عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد:

   اشتغال روستایی حلقه مفقوده در مهاجرت به شهرها

   عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سیاست دولت‌‎ها در رشد مهاجرت به شهر بسیار موثر است که در این راستا اشتغال روستایی به عنوان حلقه مفقوده در مهاجرت به شهرها محسوب می‌شود.
   اشتغال روستایی حلقه مفقوده در مهاجرت به شهرها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، سید جلال فیاضی در نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر با اعضای کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: امروزه روستاهای تخلیه شده زیادی وجود دارد که فعالیت‌های عمرانی همچون ساخت مدارس و مساجد در آنها انجام شده است و این مقوله تنها با اشتغال‌زایی در روستاها حل خواهد شد.
   وی افزود: مسیله حاشیه شهرها فقط به مدیریت شهری اختصاص ندارد و باید دولت‌ها به حل این معضلات کمک کنند همچنین مسیله حاشیه شهر در مشهد به دلیل هم‌جواری با حرم امام رضا(ع) از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.
   فیاضی ادامه داد: حتی برنامه اجرایی شهرک‌هایی همچون بینالود و گلبهار که برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی ایجاد شده‌اند، به صورت ناقص اجرا شده و یک سیستم حمل و نقل ایمن برای آن وجود ندارد، از همین رو ماندگاری در گلبهار بسیار پایین است.
   عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: بحث توانمندسازی حاشیه شهرها با تعامل شهرداری‌ها و کمک دولت قابل اجرا است و هماهنگی آنها و استفاده از پتانسیل موجود می‌تواند توانمندسازی و نوسازی را به راحتی به مرحله اجرا درآورد.
    

   تعداد بازدید: 116
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 684    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,794
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد