•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 64
    کد: 159540
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
    عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد در نشست هم اندیشی و تبادل نظر با اعضای کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر تاکید کرد؛

    لزوم استفاده از پتانسیل جمعیت حاشیه شهر در مسایل اقتصادی

    عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد بر استفاده از پتانسیل جمعیت حاشیه شهر در مسایل اقتصادی تاکید کرد.
    لزوم استفاده از پتانسیل جمعیت حاشیه شهر در مسایل اقتصادی

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، براتعلی خاکپور در نشست هم اندیشی و تبادل نظر با اعضای کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فعالیت‌هایی نظیر توسعه فضاهای شهری که باعث می‌شود افرادی خانه‌هایشان را از دست بدهند، در همین راستا می‌توان از ظرفیت‌های شهرهای اطراف مانند گلبهار استفاده کرد تا این جمعیت را به این سمت سوق دهیم.
    وی افزود: باید از پتانسیل جمعیت حاشیه شهر در مسایل اقتصادی استفاده کرد که مشاغل زودبازده و مشاغل خانگی در این راستا می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور خواهد کرد.
    محمود هراتی، عضو دیگر شورای چهارم نیز در این نشست اظهار کرد: اگر در روستاها تولید انجام شود علاوه بر اینکه جلوگیری از مهاجرت روستاها خواهد شد و بازگشت مردم از حاشیه شهرها را نیز در پی خواهد داشت.
    وی افزود: طی سه سال گذشته فرصت های بسیار خوبی برای تولید در مناطق روستایی ایجاد شده که می‌تواند سهم بزرگی در جلوگیری از توسعه حاشیه شهرها داشته باشد.
     

    تعداد بازدید: 64
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد