•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 46
    کد: 159517
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
    عضو شورای اسلامی شهر در دوره چهارم در نشست هم‌اندیشی با اعضای کمیسیون ویژه پیرامونی و کم‌برخوردار:

    اعتبارات به صورت متوازن برای شهر اختصاص یابد

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم گفت: ما نتوانسته‌ایم حق طبیعی مناطق کم‌برخوردار را نسبت به جمعیت و مساحت آنها ارائه دهیم، در این راستا باید اعتبارات برای تمام شهر به صورت متوازن اختصاص پیدا کند.
    اعتبارات به صورت متوازن برای شهر اختصاص یابد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، محمد سهیلی در نشست هم‍‌اندیشی و تبادل نظر با اعضای کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: در دوره چهارم رویکرد بر این بود که در بودجه توازن توسعه را رعایت شود و حتی عدم تساوی نیز به گونه‌ای باشد که به محرومان فرصت‌های بیشتری داده شود.
    وی ادامه داد: پروژه‌های سنگین شهری نیز تا زمانی که مناطق کم‌برخوردار به سطح میانگین شهر برسند در دستور توقف قرار گرفته بودند و همچنین از 40 تبصره دایمی شورا، ۱۰ مورد آن به مناطق کم برخوردار اشاره مستقیم دارد.
    عضو شورای اسلامی شهر در دوره چهارم توضیح داد: به دلیل عدم توجهاتی که از سوی مدیران به مناطق حاشیه شهر شده بود، مردم خود را شهروند درجه دو تصور کرده و از پرداخت عوارض سر باز می‌زدند.
    سهیلی افزود: در همین راستا کارهای بسیار خوبی صورت گرفت که نقش بسیج و سپاه در آن حایز اهمیت است که باعث تغییر ذهنیت مردم حاشیه شهر شده است.
    وی در خصوص جلوگیری از توسعه حاشیه شهر عنوان کرد: امتیازاتی برای حاشیه شهر قرار دهیم تحت عنوان کمربند سبز که علاوه بر بحث هوای پاک از توسعه حاشیه جلوگیری کنیم.

     

    کلید واژه ها: حاشیه شهر - شورا - مشهد - عدالت -
    تعداد بازدید: 46
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد