• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 115
   کد: 159500
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
   نایب رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد تاکید کرد؛

   تعادل بخشی حوزه فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر مشهد در کنار حوزه اقتصادی

   نایب رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: عمده آسیب‌های اجتماعی مشهد در مناطق پیرامونی شهر شکل می‌گیرد که در این راستا تعادل بخشی در حوزه فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر در کنار تعادل بخشی اقتصادی از لحاظ بودجه‌بندی با سایر مناطق مشهد در دستور کار قرار گرفته است.
   تعادل بخشی حوزه فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر مشهد در کنار حوزه اقتصادی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، احسان اصولی در نشست هم اندیشی و تبادل نظر با اعضای کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم اظهار کرد: تمرکز این کمیسیون بر یک نوع نیازسنجی از کف جامعه قرار دارد که پس از کشف نیازهای واقعی مردم حاشیه شهر نسبت به رفع آنها اقدام جدی و عملی صورت گیرد.

   وی با اشاره به اینکه در گذشته فقط روی یک موضوع از مسائل مناطق حاشیه‌ای شهر کار می‌شد، افزود: باید به تمام مشکلات مردم به صورت متوازن توجه شود چرا که در غیر اینصورت، کم اثر شدن سایر فعالیت‌های مهم را در پی دارد.
   وی ادامه داد: در همین راستا از کمک خود مردم و انجمن‌های مردم نهاد استفاده شد تا مشکلات بهتر درک و به خوبی حل شود. به عنوان مثال در بحث کارتن خوابی که در مناطق کم‌برخوردار نیز بیشتر دیده می‌شود، از یک انجمن مردم نهاد که خودشان تجربه کارتن خوابی را داشته‌اند، کمک گرفته شد و اختیارات لازم نیز در همین راستا به این گروه داده شد که با شیوه ذهنی خاص برای رفع این معضل اجتماعی اقدام کنند.
   نایب رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: با گذشت حدود ۶ ماه از این مصوبه خروجی نسبتا خوبی دریافت شد و در این مورد نقطه عطفی در تعامل و ورود برای حل مشکلات محلات رقم خورد.
   اصولی تاکید کرد: فضا دادن به مردم مناطق و ایجاد شورای اجتماعی محلات به جای ورود مستقیم، می‌تواند روح پیوستگی و همبستگی را در آنها ایجاد کند و در دل این مقوله معضلات شناسایی و حل شود.

    

   تعداد بازدید: 115
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 554    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,335,217
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد