• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 256
   کد: 159390
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد؛

   ماجرای خوابیدن در کنار یک شهید

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به دوران دفاع مقدس از خوابیدن خود در کنار یک شهید در ارتفاعات کردستان گفت.
   ماجرای خوابیدن در کنار یک شهید

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند در ارتباط با حضور خود در جنگ عراق علیه ایران اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس این توفیق را داشتم که حدود 21 ماه به‌صورت مستمر در جبهه‌های غرب، شمال غرب و کردستان عراق حضور داشته باشم و دلیل آن‌هم تسلط من به زبان کردی و آشنایی با منطقه بود.
   وی بیان کرد: وقتی در کشوری جنگی رخ می‌دهد مخصوصاً آنکه به خاک کشوری تجاوز می‌شود دیگر اصلاح‌طلب و اصولگرا نداریم و همه مردم ایران و حتی ایرانی‌های مقیم خارج از کشور برای دفاع حضور دارند.
   بهاروند بیان کرد: تعداد ایثارگران و خانواده‌های ایثارگر در شورای پنجم مشهد بی‌نظیر است و می‌توان این را با شوراهای گذشته قیاس کرد اما عین منفعت‌طلبی و سوء استفاده است که عده‌ای جنگ را به نام خود و یا یک جریان خاص معرفی کنند.
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در ارتباط با خاطره خود از دوران دفاع مقدس بیان کرد: در اواخر دوران جنگ ازنظر تسلیحاتی با مشکل مواجه بودیم و در برخی مواقع دشمن با 50 تا 100 تانک جنگی، تی 72 که گاه آرپی‌جی هم کارساز آن نبود، علیه ما قرار می‌گرفت و رزمندگان ما با دل و جان خود ایستادگی می‌کردند.
   وی اضافه کرد: در منطقه کردستان تپه‌ای به نام شهدا وجود داشت که بین ما و نیروهای عراقی دست‌به‌دست می‌شد و زمانی که ما این تپه را می‌گرفتیم و رژیم بعث آتش خمپاره‌ای خود را بر روی این تپه آغاز می‌کرد و ما در دل کوه‌ها پناه می‌گرفتیم و شب هم در همان‌جا می‌خوابیدیم البته گاه ساعت‌ها و روزها نمی‌خوابیدیم اما گاه انقدر خسته می‌شدیم که با همان صدای خمپاره‌ها می‌خوابیدیم.
   بهاروند ادامه داد: دریکی از همین شب‌ها وقتی برای پناه به دل کوه رفتم، دیدیم یکی از رزمندگان پتو را روی خودش کشیده و خوابیده است و من هم رفتم کنارش و کمی پتویش را روی خودم گذاشتم و خوابیدم، وقتی نماز صبح شد هرچه صدایش کردم، دیدم بیدار نمی‌شود و بعد فهمیدم این رزمنده از شب گذشته به شهادت رسیده و رزمندگان رویش پتو کشیدند و من هم در کنارش شب را به صبح رساندم.

    

   تعداد بازدید: 256
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 715    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,359
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد