•  
    منبع خبر : 1002
    تعداد بازدید: 99
    کد: 159387
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد؛

    ماجرای جوان مسیحی در جنگ/ اتحاد همه مردم علیه دشمن خارجی

    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ماجرای جوان مسیحی در جنگ گفت: برای دفاع از ایران و انقلاب اسلامی همه ایران در 8 سال جنگ تحمیلی حضور داشتند.
    ماجرای جوان مسیحی در جنگ/ اتحاد همه مردم علیه دشمن خارجی

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد حاجیان شهری در ارتباط با حضور خود در جنگ عراق علیه ایران اظهار کرد: من این توفیق را داشتم که از مهر سال 1362 تا مهر 1364 در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کنم و یکی از عملیات‌هایی که در آن حضور داشتم، هورالهویزه بود.
    وی افزود: جنگ دارای صحنه‌های زیبا، تأثیرگذار و متأثرکننده است که هرکدام باید از نگاه و بخش خود موردبررسی قرار گیرد اما نکته قابل اهمیت این است که در 8 سال جنگ تحمیلی همه مردم ایران از این خاک و بوم و انقلاب خود دفاع کردند.
    حاجیان شهری بیان کرد: شورای پنجم مشهد یک شورای ایثارگر است زیرا اکثر اعضا مستقیم و غیرمستقیم در 8 سال جنگ تحمیلی حضور داشته و در واقع در ایفای وظیفه میهنی و اسلامی خود نقش داشته‌اند.
    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به خاطره خود از دوران دفاع مقدس گفت: در منطقه هورالهویزه ما یک سرباز مسیحی داشتیم که هیچ ترسی از دشمن نداشت.
    وی ادامه داد: متأسفانه این سرباز مسیحی پروتکل‌های نظامی را رعایت نمی‌کرد و برای دیدبانی به دل دشمن می‌زد که دریکی از این اقدامات خود با ترکش خمپاره 60 جانباز شد، وقتی به سمتش رفتم و گفتم که باید پروتکل‌ها را رعایت کنی نگاهی به من کرد و گفت من برای این کشور همه کار می‌کنم حتی جانم را می‌دهم.
    حاجیان شهری ادامه داد: اینکه یک جوان مسیحی این‌گونه برای میهن خود جان‌فشانی می‌کند نشان از آن دارد که جنگ مخصوص یک جریان خاص نبود و از همه جریان‌های سیاسی، قوم‌ها و دین‌ها و مذهب‌ها در 8 سال جنگ تحمیلی حضور داشتند.

     

    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد