•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 76
    کد: 159353
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
    رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد:

    دفاع مقدس، یکی از بزرگترین نمادهای وحدت ملی کشور است

    رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دفاع مقدس، یکی از بزرگترین نمادهای وحدت ملی کشور است و باید این میراث ارزشمند را همواره پاس داشت.
    دفاع مقدس، یکی از بزرگترین نمادهای وحدت ملی کشور است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمحسن حسینی پویا با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن سال‌ها اظهار کرد: در کشور ما نمادهایی که نماد وحدت ملی باشد زیاد نیست و دفاع مقدس یکی از بزرگترین نمادها برای این موضوع بسیار مهم به شمار می‌رود.
    وی با بیان اینکه همه مردم با هر قومیت و مذهبی در سال‌های دفاع مقدس احساس مسئولیت کرده و بدون هیچ چشم‌داشتی در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کردند، افزود: بزرگترین شاهکاری که یک حکومت می‌تواند داشته باشد، همین ایجاد وحدت است که ما در سال‌های جنگ شاهد آن بودیم.
    این رزمنده سال‌های دفاع مقدس که در دوران دانش‌آموزی به صورت داوطلبانه و به عنوان غواص به جبهه‌ها شتافته است، در بیان خاطرات آن دوران گفت: موقعیت آنها سال‌ها خیلی فرق می‌کرد و همه احساس تکلیف می‌کردند؛ این شور در میان دانش‌آموزان نیز بود و از کلاس 27 نفره ما هم حدود 17 نفر به جبهه‌ها رفتند و عملا کلاس از رسمیت خارج شد.
    وی با بیان اینکه او به همراه یکی از دوستانش از جمله نخستین افراد ترک‌کننده آن کلاس درس برای حضور در جبهه بوده است، ابراز کرد: ما رفتیم که برنگردیم و برای همین موضوع بدون هیچ تردیدی هر کار سخت و پست دشواری را قبول می‌کردیم.
    حسینی پویا با اشاره به حضورش در گردان غواص‌ها در پاسخ به این سوال که چرا می‌گویند شهدای غواص مظلومند، گفت: با این که شهدا را دسته‌بندی کنیم بسیار مخالفم چرا که احساس می‌کنم ظلم به تمامی این عزیزان است؛ اما غواصان به دلیل این که در آب نمی‌توانند از خود دفاع کنند، شرایط خاصی دارند که اگر شناسایی شوند به عنوان یک طعمه دست بسته به حساب می‌آیند.
    عضو کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد همچنین در خصوص حمایت‌های شورای پنجم از خانواده بزرگ ایثارگران اضافه کرد: شورای شهر برای این مهم گام‌های مختلفی را برداشته و همواره این موضوع را به عنوان یک اولویت نگاه کرده است.
    وی خاطرنشان کرد: اگر جبهه را مونوپل و منحصر به یک قشر کوچک کنیم، بزرگترین جفا را به دفاع مقدس کرده‌ایم و در همین راستا باید کاری کرد که همه دفاع مقدس را از آن خود بدانند.

     

    تعداد بازدید: 76
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد